İğne oyası namaz örtüsü yapılışıKonu İçeriği

Yeni İğne oyası namaz örtüsü yapılışı

El işi olarak en fazla rağbet gören türler arasında iğne oyaları yer alıyor. İğne oyalarının en sık kullanıldığı alan ise namaz örtüsü kenarlarıdır. Geçmişten günümüze yapılmaya devam edilen iğne oyası namaz yazması modelleri halen popülaritesini korumakla beraber her geçen gün farklı örnekler ile karşımıza çıkıyor. Namaz örtüleri günlük kullanımın yanı sıra çeyizlerde ve hediyelik olarakta kullanılmaktadır. Bilhassa Mevlüt’lerde iğne oyasıyla yapılmış namaz örtüleri çok şık bir görünüm oluşturmaktadır.

Piyasada Mevlüt başörtüsü adıyla satılmakta olup ağırlıklı olarak krep kumaşa iki kenar şeklinde yapılmaktadır. Diğer iki kenara ise zincir çekilmektedir. Bu örtüleri Mevlüt gibi dini törenlerde kullanabileceğiniz gibi namaz kılarken de kullanabilirsiniz.


İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Modelleri

Zarif görünümü ve hafif olması nedeniyle çok tutulan iğne oyaları çeşitli şekillerde kullanılıyor. Havluların kenarına, sehpa örtü kenarlarına, başörtülerine ve daha pekçok şeyin kenarını süslemek için kullanılıyor. El emeği göz nuru olan bu oyaları yapması oldukça zahmetliyken satarken yüksek kazançlar elde edebiliyor. Kendi kullanımınız için yapabileceğiniz gibi gelir elde etmek içinde yapabilirsiniz. Namaz örtüsü iğne oyası kenarları modellerine baktığımızda genel olarak dikdörtgen formda eşarplara yapıldığını ve sivri, iri motiflerin kullanıldığını görüyoruz. Bu örtüler düz ve tek renk tercih ediliyor.

İğne Oyasıyla Yapılan Namaz Örtüleri

İğne oyası yapımı meşakkatlidir. Sizler için birbirinden şık ve emek isteyen iğne oyası örnekleri hazırladık. Hepsi birbirinden güzel olan bu modelleri sizlerde deneyebilirsiniz. Namaz örtüsü olarak yapılan modellerde genel olarak iri motifler tercih ediliyor. Yapımı oldukça zor olan bu motifler bittiğinde güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Kadınlar tarafından en çok beğenilen modeller arasında güllü ve çiçekli oyalar yer alıyor. Yapımına karar verdiğiniz modelleri dikkatle inceleyip sitemizden yapım aşamalarına bakarak deneyebilirsiniz. Namaz örtüsü iğne oyaları zarif görünümleriyle hediyelik ve özel günlerde kullanım için idealdir. Mevlüt, cenaze, kandil günleri gibi özel zamanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz şık bir başörtüdür. Kadınların yıllardır kullandığı ve modası hiç geçmeyen bu başörtüler, hemen dışarı çıkmanız gerektiği durumlarda kurtarıcı olmaktadır. Siyah, beyaz veya tek renk tülbentler üzerine yapılarak kullanılmaktadır.

Yorum Yazın