İğne Oyası Yazma Modelleri ve YapılışıKonu İçeriği

2017 İğne Oyası Yazma Modelleri ve Yapılışı

Sevgili hanımlar sizler için en çok beğenilen tığ işi iğne oyası modelleri hakkında bir yazı hazırladık. Hepsi birbirinden güzel olan bu modelleri isterseniz kendiniz için isterseniz sevdikleriniz için yapabilirsiniz. İğne oyası kadınlar arasında popülaritesini yitirmeyen yazma kenar süslerinden birisidir. Ayrıca her geçen gün yeni modeller çıkmaktadır. Hayal güçlerine göre kadınlar yeni modeller çıkararak farklı iğne oyaları tasarlamaktadır. İğne oyası yapmak herkesin harcı değildir. Emek istediği gibi kabiliyet de gerektirir. Sayfamızdaki örnekleri basitten başlayarak zora doğru yapmaya çalışarak pratik kazanabilirsiniz. Sabırla deneyerek ve pratik yaparak sizde harika iğne oyaları yapabilirsiniz.

Kolay İğne Oyası Yapımı

İğne oyasına başlarken dikkat etmeniz gereken en önemli husus beklentinizi düşürmek ve güzel olana kadar tekrar tekrar denemektir. İğne oyası yazma modelleri yapmanın püf noktası sert durmasıdır. Oyanın sert durması güzel olmasını belirleyen en önemli unsurdur. Sert yapmak için attığınız düğümlerin son derece sıkı olmasına özen gösterin. Düğümü sıkı yapmaya çalışırken kopabilir. Bu tür durumlara zamanla alışırsınız. İlk olarak düğümü biraz sıkıp modeli oturtun daha sonra tekrar sıkın. Böylece bombeli şekli bozulmayacak ve düğüm kopmayacaktır.


Adım Adım Basit İğne Oyası Yapımı

İlk olarak zürafa yaparak başlıyoruz. Zürafanın ortasına batıp geri düğüm yapıyoruz. Ardından ipi esnetip çekerek düğümü sıkılaştırıyoruz. Bir miktar aralık bırakarak ipi bombe yapıp diğer zürafanın ortasına batarak aynı işlemi tekrarlıyoruz. Üçüncü dönüşümüzde ise bombeli ipin başına batarak ters düğüm atıyoruz. İpi bombeli bırakıp yandan aralık bırakarak aynı şekilde düğüm atıyoruz. Ve tekrar bombeli ipin başına batarak yukarı çıkıyoruz. Toplam 3 veya 4 bombe olduktan sonra modeli tamamlıyoruz. Kolay iğne oyası yazma modeli tamamlanırken en tepeye 2 pır pır bırakarak bitiriliyor. Pır pır dediğimiz modeli en üstte aynı noktaya iki kere batarak fiyonk oluşturmaktır. Alta indikten sonra bir düğümle boşluk bırakıp yine aynı modeli oluşturmaya devam ediniz. Son derece sade ve zarif olan bu iğne oyası modeli özellikle yeni başlayanlar için yol gösterici olacaktır.

 

 

Yorum Yazın