İğne Oyası Yazma Modelleri


İğne Oyası Yazma Modelleri

Kapalı kadınların en çok kullandığı eşarp türlerinden birisi yazmalardır. Yazmalara yakışan süslemeler arasında iğne oyaları öne çıkıyor. Yazmaların kenarlarına yapılan bu oyalar ince işçilikleri ve zarif görünümleri ile muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Her sene modaya göre yazma modelleri değişim gösteriyor. Bununla beraber kadınların hayal gücüyle orantılı olarak yazma kenarı örnekleri de değişiyor. Tarihi çok eski dayanan oyalar günümüzde halen çeyizlerin baş tacı olan parçalardan birisidir. Çeyizlerde yer bulmaya devam eden iğne oyaları aynı zamanda yazmadan, tülbente ve havluya kadar pek çok örtünün kenarlarını süslüyor. Zarif bir görünümü olması ve örtülere şık bir görünüm katmasıyla kadınların en çok tercih ettiği oya türleri arasında bulunuyor.

İğne Oyası Yazma Kenarı Örnekleri

Görünümü her ne kadar şık ve gösterişli olsa da bu oyaları yapmak o kadar kolay değildir. El işi konusunda tecrübeniz yoksa iğne oyası yapmak ve öğrenmek sizin için hayli zorlayıcı olacaktır. El işi konusunda hüner isteyen bu oyaların yapımını öğrenmek zaman almaktadır. İlk başta basit modelleri ile başlayarak deneyim kazanmanız önemli. Sizler için hazırladığımız galerimizde kolay iğne oyası modelleri ile başlayabilirsiniz. Sayfamızı gezerek hazırlamış olduğumuz anlatımlara bakıp öğrenebilirsiniz. İğne oyası yapmak için özel iğnesini satın almanız gerekiyor. Ardından zürafa çekmesini öğrenerek işe koyulabilirsiniz.

Yeni İğne Oyaları

Yılın modasına göre yazma kenarlarına yapılan oyalarda şekillenebiliyor. Eskilerden bu yana devam eden bu gelenek günümüzde yeni iğne oyası modelleri ile yapılmaya devam ediyor. Eski klasikleşmiş modellerin yerini artık daha trend modeller alıyor. Renkli, desenli yazmalardan düz beyaz örtülere kadar birçok başörtüsü kenarına yapılabilen bu oyalar harika bir görünüm sergilemektedir. Sizler için hazırladığımız galeride tüm yazma ve örtü kenarlarına yer vermeye başladık. Aralarında klasik haline gelen modellerin yanı sıra modern iğne oyası örnekleri de bulunuyor. Bu oyaları isterseniz çeyiz olarak hazırlayabilir isterseniz sevdiklerinize hediye olarak yapabilirsiniz. Ayrıca son yıllarda sosyal ağların yaygın kullanımına paralel olarak özellikle Instagram üzerinden bu tür el işi ürünlerinin satışı yapılmaktadır. Kişisel bireysel olarak buradan ürünlerini tüm dünyaya duyurabiliyor ve satabiliyor. El işi becerisi olan kadınlar için bu yöntem güzel bir gelir kapısı olmaktadır.Yorum Yazın