Işıl Işıl Gece LambalarıKonu İçeriği

Işıl ışıl gece lamları nasıl yapılır?

İnsanlar evlerinde gerek dekorasyon amaçlı gerek çocukları karanlıktan koruma amacı ile gece lambaları kullanırlar. Özellikle küçük çocuklar geceleri karanlıkta uyumak yerine gece lambası ile uyumayı tercih etmektedir. Bu sayede hem sizler hem de çocuklarınız daha rahat bir uyku yaşamış olurlar.

Beyaz renk yerine farklı renkler kullanarak geceleri daha renkli bir hale getirmeniz mümkündür. Gece lambalarını hazır olarak satın almak yerine evlerinizde bulunan malzemeleri değerlendirerek daha güzel tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz. Kavanozlar hemen hemen her evde bulunmaktadır ve değerlendirilmek için dolaplarda beklemektedir.

Kavanozdan gece lambası

Evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz harika bir gece lambasını yapmak oldukça basittir. Şık ve güzel bir süs eşyasına sahip olmak istiyor iseniz onlarca para harcamaya son verebileceksiniz. İhtiyacınız olan malzemeler;


  • Su,
  • Kavanoz,
  • Fosforlu çubuklardır,

parlayan-kavonozlar-1

Bu renkli gece lambasının yapım sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta fosforlu çubuklardır. Bunun nedeni ise, fosforlu çubuklar oldukça zehirli ve tehlikeli maddelerdir. Bu sebeple bu projenin yapım aşaması sırasında çocuklarınızın fosforlu çubuklar ile oynamamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde eğlenceli bir hale getirebileceğiniz bu durum can sıkıcı bir hale dönüşebilir.

parlayan-kavonozlar-2

Yapım aşaması nasıldır?

İlk olarak yapmanız gereken bulduğunuz düz veya desenli kavanozu su ile doldurmaktır. Bunun ardından aldığınız birkaç fosforlu çubuğu kırarak kavanozun içerisine boşaltın fakat bu sırada çok dikkatli olmalısınız. Fosforlu çubukların yanı sıra fosforlu kalem sıvılarını da kullanmanız mümkündür. Bunun yanı sıra bitkileri de kullanarak farklı bir tasarım elde etmeniz mümkündür.

parlayan-kavonozlar-3

Ayrıca renkli pullar ve simler yardımı ile de dikkat çekici bir gece lambası oluşturabilirsiniz. Yatak odalarınızda, çocuk odalarınızda, salonlarınızda hatta banyolarınızda yani kısacası evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz bu tasarım gece lambası ile evinize farklı bir hava katmanız mümkündür. Her insan evinin tasarımında farklılıklar deneyerek kendisini iyi hissetmek ister. Sizler de yaratıcılığınız ile birlikte evinizde kullanılmayan malzemeleri birleştirerek isteklerinizi yerine getirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yeni fikirlere açık olmak ve fikirlerinizi hayata uygulamaktır. Hayatınızı eğlenceli bir hale getirmek sizlerin elindedir.

Yorum Yazın