Jüt Kumaşı İle Kelebek Toka YapımıKonu İçeriği

Jüt kumaşı ile kelebek toka nasıl yapılır?

Kadınlar ve kız çocukları saçlarını toplamak için tokaya ihtiyaç duyarlar. Bazen lastik tokaları bazende demir tokaları tercih ederler. Kız çocukları genellikle pembe renklerde tokalardan hoşlanmaktadır. Tokalar farklı malzemelerden tasarlanabilir. Keçe Tokalar, jüt kumaşı tokalar, kumaş tokalar, aksesuarlı tokalar ve boncuktan toka yapabilirsiniz.

Kendiniz bir toka yapmakla uğraşmak istemiyorsanız, hazır tokalar arasında seçim yapabilirsiniz. Eğer tokanızı kendiniz yapmak istiyorsanız bunun için telis kumaşı kullanabilirsiniz. Telis kumaşının halk arasında bilinen diğer adı da çuval kumaşıdır.

Hayal gücünüzü kullanarak farklı toka tasarımları yapabilirsiniz. Birkaç öneri olarak fiyonk toka, renkli tel tokalar, Balondan yapılan tokalar arasında tercih yapabilirsiniz. Jüt kumaşı kullanarak farklı desenler, hayvan motifleri ve daha fazlasını yapabilirsiniz.


Jüt kumaşı ile kelebek toka yapımı

jüt kumaşı

  • Jüt Kumaşı
  • Makas
  • Tutkal
  • Toka Demiri

Jüt kumaşı ile kelebek toka yapım aşamaları

01. Jüt kumaşına tutkal sürün

jüt kumaşı nedir

Jüt kumaşının sert bir yapıda olması için kumaşın üzerine tutkal sürün. Kumaşı kestiğimizde yan kısımlarından saçakların çıkmaması için bu işlemin yapılmasın gerekir.

02. Modeli çıkarın

telis kumaşından kelebek

Kuruyan jüt kumaşının üzerine tokada kullanmak istediğiniz modeli kumaşın üzerine çizin. Makas ile çizdiğiniz modeli kesin.

03. Kelebeğin antenlerini ekleyin

jüt kumaşından kelebek

İp parçası ile kelebeğin antenini yapın.

04. Süsleyin

kelebek yapımı

Kelebeğin üzerine daha küçük bir kelebek daha yapıştırın. Renkli ipler ve broş kullanarak kelebeği daha süslü bir hale getirin. Son olarak da kelebeğin arka kısmına toka demirini yapıştırın. böylece toka kullanıma hazır.

çuval kumaşından kelebek yapımı

Jüt kumaşla yapılan kelebek toka çok güzel öyle değil mi?

Yorum Yazın