Kağıttan Kar Tanesi Nasıl Yapılır?Konu İçeriği

Kağıttan kar tanesi yapımı

Havalar iyice soğudu şu günlerde yağan bembeyaz kar tanelerini izlemeyi seviyor musunuz? Bu yılbaşı için evde çocuklarınızla eğlenceli bir gün geçirmeniz için kağıttan kar tanesi yapımı, ile eğlence ve sosyal bir faaliyet sergileyebilirsiniz. Yaparken eğleneceğiniz, eğlenirken öğreneceğiniz hobi kağıt sanatı yöntemlerinden olan kağıttan kar tanesi kendin yap projesi ile bu yılbaşı gecesi, farklı süslemelerle camlarınızı, duvarlarınızı ve ev dekorasyonunda el yapımı kar taneleri ile süsleyerek eğlencenin dibine vurabilirsiniz.

Çocuklarla hoş bir zaman geçirerek el becerilerini geliştirebilmek için kağıt sanatı olan kar tanesi yapımı, ile ebeveynler anlama kabiliyetlerini geliştirebilirler. Çocukların kar tanesi kağıtları kesmek için can atacaklardır, eğlenceli bir sanat olan el işi aktivitesi ile motifli süslemeler yaratarak duvarlarda, camlarda, avizelerde ve ev dekorasyonunda el yapımı kar tanesi süslemeleri, ile yılbaşı gecesine hazırlık yaparak oldukça keyifli bir kış geçirebilirsiniz.

Kağıttan kar tanesi yapımı, anlatımına geçmeden önce malzeme listemize gelin hep birlikte bir göz atalım.


Nelere ihtiyacımız var:

  • Beyaz Kağıt
  • Zımba ve makinesi
  • Makas
  • Kalem
  • Bant
  • Hayal dünyanız :)

Kağıttan kar tanesi yapılışı

Adım 1. Kağıttı yarı boyutunda kesin, daha sonra akordeon şeklinde kağıttı katlıyoruz. Katladığımız kağıdı ortadan tekrardan ikiye yine katlıyoruz.

Adım 2. Aynı ebatlarda yaprak şeklinde kağıt çizerek kesiyoruz. Kestiğimiz bu kağıdı şablon olarak kullanacağız.

Adım 3. İkiye katlamış olduğumuz kağıdı tam ortasından zımba makinesi ile zımba atalım.

Adım 4. Çıkarmış olduğumuz şablon örneğini akordeon şeklinde katladığımız kağıt üzerine kalem yardımıyla çiziyoruz.

Adım 5. Çizimi bitirdikten sonra makas yardımı ile kağıdı yavaşça çizgiler üzerinden giderek kesiyoruz.

Kağıttan Kar Tanesi Yapımı Aşama 1

İpucu: Kendi hayal gücünüze bağlı olarak farklı şablonlar çıkararak birbirinden ilginç ve farklı bir tasarımda kar tanesi tasarımı yapabilirsiniz.

Kağıttan Kar Tanesi Yapımı Aşama 2

Adım 6. Kesme işlemleriniz bittikten sonra bant yardımı ile ortaya çıkan kar tanesi motiflerinizi yapıştırın.

Ev dekorasyonunuz için 3 boyutlu kar taneleri hazır ve sizleri bekliyor. Şimdiden kolay gelsin diyerek başka bir kendin yap projesi ile görüşmek üzere sevgi ile kalın…

Kağıttan Kar Tanesi Yapımı Aşama 3

Bir önceki konumuzda sizlere Sandalye Yenileme Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda sandalye yenileme teknikleri, eski sandalye dekoratif hale getirme yöntemlerini anlatmıştık.

Yorum Yazın