Kapşonlu Bayan Hırka Modelleri Ve YapılışıKonu İçeriği

En Şık Kapşonlu Bayan Hırka Modelleri Ve Yapılışı

Kış aylarının ve bahar aylarının vazgeçilmezi olan kapşonlu hırkaları kendiniz örmeye ne dersiniz? İlk başta biraz zor gibi görünebilir, ama örgü örmeyi seven bayanlar bu modelleri yaparken hiç zorlanmayacaklar. Bugün yazımızda sizlere Kapşonlu Bayan Hırka modelleri ve Yapılışı hakkında bilgiler vereceğiz. Çabuk ve hızlı bir şekilde bu hırkayı tamamlamak için örgü işinde biraz profesyonel olmak gerekiyor. Yeni başlayanlar biraz zorlanabilir ama pes etmeden devam ederseniz ortaya güzel işler çıkacağından eminiz. İsterseniz hiç vakit kaybetmeden hırkamızın yapılışına geçelim. Çünkü biraz uzun ve yorucu olacak.

Kapşonlu Bayan Hırka Yapılışı

Kapşonlu Bayan Hırka yapılışı için öncelikle malzemelerimizi hazırlayalım. Orta kalınlıkta 500 gram ip, 6 ya da 7 numara şiş kullanarak bu hırkayı örebilirsiniz. 72 ilmekle başlayacağınız hırka örgüsüne düz ve saç örgü yaparak devam edeceğiz. Hırkamızın ortasında saç örgüsü olacak, kenarlarda ise düz örgü yapılacak. Hırkamızı parçalar halinde yapıyoruz. Yani yanlar iki parça ve arka da bir parça olmak üzere 3 parça yapıyoruz ve kapşonda birleştiriyoruz. 62 santim örgü yaptıktan sonra hırkamızın kol kısımlarını kesiyoruz. Kolları da sonradan öreceğimiz için parça sayısı 5’e çıkıyor. Yani 5 ayrı parçadan öreceğimiz hırkamızı tamamlıyoruz. Daha sonra dikiş işlemlerini yapıyor ve bitiriyoruz. Emin olun bu hırkanın hazır aldığınız hırkalardan hiçbir farkı olmayacak. Tam aksine hazırdan daha şık ve daha kaliteli görünecek.


Başta da belirttiğimiz gibi Kapşonlu Bayan Hırka modelleri yapımı yeni örgüye başlayanlar için biraz zor. Diğer örgülere göre bu daha profesyonellik isteyen bir iş. Bu nedenle de örmekten sıkılabilir ya da yapamayacağınızı düşünebilirsiniz. Ama kendinizi zorlarsanız sonuç gerçekten de mükemmel olacak. Bunun yanı sıra hırka modeli o kadar güzel duruyor ki gerçekten yapmak isteyeceksiniz. Günlük hayatınızda da dışarıda da giyebileceğiniz harika bir modeli sizler için hazırladık. Bu modelin yanı sıra resim galerimiz içinde size ilham verecek onlarca model daha yer alıyor. İsterseniz onlara da bakabilir ve kış ayları için harika modeller yapabilirsiniz.

Yorum Yazın