Kare Kasnakta Lif YapımıKonu İçeriği

Kare Kasnakta Basit Lif Yapımı

Uzun yıllar öncesinde kadınların el işi yaparken kullandığı kasnaklar, son yıllarda özellikle lif yapımında yeniden moda oldu. Kasnakta lif yapmak kolay ve pratik. Bu nedenle de gerek hobi olarak, gerekse ek gelir kazanmak için bu işi yapan bayanlar genellikle kasnakta yapılan lif modellerini tercih ediyor. Biz de bu gün sizler için kare kasnakta lif yapımı anlatacağız. Hem kolay hem de pratik olan bu modeli yaparken hiç zorlanmayacaksınız. İlk kez kasnak kullananlar başta biraz karışıklık yaşayabilir ama eliniz alıştıktan sonra artık daha kolay yapmaya başlayacaksınız. Hızlı bir şekilde yapacağınız için günde en az 5 tane yapmak da mümkün.

Kare Kasnakta Lif Nasıl Yapılır?

Kare kasnakta lif yapımı hem kolay hem de hızlı olduğu için özellikle yeni evlenecek genç kızlar çeyizlerinde bu modeli tercih ediyor. Hemen biz de sizlere bu modelin yapılışını anlatalım. Kare kasnak ve istediğimiz renkte ipleri alıyoruz. Dolama işi ile yapacağımız için videolarını ilk başta izleyerek yapmanız daha ideal olacaktır. Sonrasında eliniz alışacağınız ve örneği de iyice anlayacağınız için daha kısa sürede yapacaksınız ve hiçbir yere de bakmak zorunda kalmayacaksınız. İpi kasnağın bir köşesine bağlayarak başlıyoruz. Daha sonra ipin kalınlığına göre değişse de 6 defa doluyoruz. Daha sonra yandaki çiviye değil bir sonraki sıraya geçerek 6 kez daha doluyoruz. Bu şekilde dolamaya devam ediyoruz. Bir rengi bu şekilde bitirdikten sonra ikinci renge geçebilirsiniz. Arada atladığınız birer sıralara da ikinci rengi dolayarak devam edin.


 

Kare kasnakta lif yapımı hakkında örnek ve videolar da sizi sitemizde bekliyor. Hem renk seçmek açısından kolaylık sağlamak hem de videolardan izleyerek örgünüzü yapmak için bu galerilerden yardım alabilirisiniz. Anlatımdan anlamak videodan anlamaktan daha zor olduğu için mutlaka videoları izlemenizi öneriyoruz. Zaten hiç zor değil, daha önce hiç elinize tığ ya da şiş almamış olsanız bile bu modelleri kolaylıkla yapabileceksiniz. Bu basit işlemle isterseniz kendi çeyizinize isterseniz de sevdiklerinize hediyelik harika lif modelleri yapabilirsiniz.

Yorum Yazın