Kartondan Masaüstü Takvimi Nasıl Yapılır?


Kartondan masaüstü takvimi yapımı

Masaüstü takvimleri genellikle büyük ebatlı olduklarından dolayı fazla tercih edilmezler. Bu yapacağımız kolay ve gösterişli takvimimiz masanızın en güzel köşesinde yerini alacaktır. Yeni yılın gelmesi ile birlikte çok  kolay ve şık bir masa takvimi ile arkadaşlarınıza ve sevdiklerinizin özel günlerini asla unutmayacaksınız. 365 günün her anını bu güzel takvim ile daha güzel bir şekilde hatırlayacaksınız.

Takvimde doğum günlerini, anneler gününü, sevgililer gününü gibi özel günleri asla unutmayacaksınız. Bu güzel günleri hatırlayarak sevdikleriniz hem mutlu edebilir hemde onlara değer verdiğiniz gösterebilirsiniz. Evde yapılan masa takvimi ile takvime ihtiyaç duyduğunuz her ana küçük ve şık görünümlü takviminiz yanınızda olacaktır. Hem kendiniz için hemde sevdikleriniz için bu takvimden yapabilirsiniz hem boş vakitlerinizi değerlendirebilir hemde güzel bir hobi yaparak vakit geçirebilirsiniz.

Kartondan masaüstü takvimi malzemeleri

takvim yapımı

  • Makas
  • Bant
  • Cetvel
  • Yapıştırıcı
  • Takvim Yaprakları
  • Karton  Parçaları
  • Desenli Kağıtlar
  • Çeşitli Süsler

Kartondan masaüstü takvimi nasıl yapılır?

01. Kartonları katlayın

masa takvimi

Kartonları 3 eşit parçaya katlayın. Bu işlemi yaparken bütün parçaların birbirinin benzeri olmasına özen gösterin.

02. Kartonları birbirine yapıştırın

masa takvimi nasıl yapılır masa takvim

Kartonları katlama bölümlerinden iki yüzü birbirine bakan yüzeylerini  yapıştırın. Bu işlemleri yaparken kuru hiç bir yüzey kalmamasına özen gösterin. Bu işlemi üç kez tekrarlayın.

03. Takvim yapraklarını desenli kağıda yapıştırın

küçük takvim yapımı

Desenli kağıtların üzerine takvim yapraklarını yapıştırın. Her ay için farklı renkte desenli kağıt kullanarak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

04. Süsleme aşaması

takvim nasıl yapılır

2016 yılında olduğumuz için belli ayların üzerine 2016 yazabilirsiniz. Kış ayları için kar resimleri yaz ayları için ise güneş,  sonbahar için yaprak ilkbahar için ise çiçek gibi süsler kullanabilirsiniz.Yorumlar - Yorum Ekle

Yorum Yazın