Kasnakta Ponponlu Lif Yapımı AnlatımlıKonu İçeriği

Kasnakta Ponponlu Kolay Lif Yapımı Anlatımlı

Lif denilince belki de akla ilk gelen onlar oluyor. Benim de çok beğendiğim modellerden olan, Kasnakta ponponlu lif yapımı anlatımlı olarak bugün yazımızda yer alıyor. Baştan söyleyelim acemi olanlar ilk başta biraz zorlanabilir, ama alıştıktan sonra kolayca bu lifleri yapmaya başlayacaksınız. Aynı günde 4-5 tane bile yapmanız mümkün. Çünkü örgü gerçekten basit ve hızlı. Eğer siz de hobi olarak ya da satmak için el işi örgü yapıyorsanız, pratik yapılışı nedeni ile mutlaka bu lifleri denemelisiniz. Çabuk bitireceğinizden emin olun. Aynı zamanda bu liflerin alıcısı da çok.

Kasnakta Ponponlu Lif Yapılışı

Hadi o zaman hemen Kasnakta ponponlu lif yapımı anlatımlı olarak başlayalım. İki renk ip kullanacağız ve ilk iple taban kısmını yapacağız. Taban oldukça basit, kasnağın üzerine 8 çizer gibi sürekli dolama işlemi yapıyoruz. İlk olarak kasnağın bir kısmına ipi doluyoruz. Zaten kasnak üzerinde numaralar var. Burada A1 kısmına ipi dolayarak başlayacaksınız. Sonra da diğer kısımlara 8 çizer gibi devam edeceksiniz. Birkaç kat dolama yapacağınız için bu ilk kısım size biraz sıkıcı gelebilir ama alışınca zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz. 5 kat dolama yaptıktan sonra kasnakta bulunan kısımları tığ yardımı ile sabitliyoruz. Taban bu kadar çabuk oluyor. Korkmayın ilk denemenizde bile kolayca başaracaksınız. İkinci kısım ise biraz daha oyalayıcı. İkinci rengimizi alıyoruz ve ponpon yapmaya başlıyoruz. Yine dolama şeklinde yapacağız öyle bildiğiniz ponponlardan değil. İkinci rengi de 5 kat doladıktan sonra kenarları sabitleyerek kesme işlemine geçiyoruz. İsterseniz biraz daha sağlam olması için ponponları düğme gibi alttaki ipe sabitleyebilirsiniz. Kesme işlemi bittikten sonra gözünüze ip fazlalığı gelirse bunları da kesebilirsiniz.


İşte Kasnakta ponponlu lif yapımı anlatımlı olarak bu kadar basit. Kısa süre içinde yapacağınız için, el işinden para kazanmayı hedefliyorsanız en kolay örnek bu olacaktır. Hemen bitecek ve yenisine başlayacaksınız. Üstelik yapılışı da oldukça eğlenceli. Hem eğlenip, hem de para kazanmak istiyorsanız bence bu model ideal olacak. Ayrıca çeyizlerin de vazgeçilmez parçası olan lifleri hediyelik de yapabilirsiniz.

Yorum Yazın