Kavanoz Boyama Teknikleri


Kavanoz boyama teknikleri

Bildiğiniz gibi son zamanlarda, kavanoz süsleme teknikleri, pek çok bayan tarafından araştırmalar arasında yer alıyor. Her ne kadar kavanoz süsleme oldukça eğlenceli olsa da, yanlış malzeme seçimi maalesef eğlenceyi sorunlara dönüştürmektedir. Bunun için boyama teknikleri ve malzemeler doğru olarak tercih edilmesi gerekmektedir.

Sizlere bu yazımızda, süsleme yöntemlerinden birisi olan kavanoz boyama teknikleri hakkında bilgiler vererek yardımcı olmaya çalışacağız.

Nelere dikkat etmeliyiz?

Elbette ki bu konuda en çok dikkat edilmesi gereken nokta, boya seçimidir. Sonuç olarak, herhangi bir kâğıdı boyar gibi kullanılan boyalar, sizler için yeterli olmayacaktır. Özel olarak hazırlanan hobi boyaları, cam boyalar bu konuda sizlerin seçimleri arasında olması gerekiyor. Bu konuda özel cam boyaları tercih edilirken, doğru teknikler uygulanarak, oldukça eğlenceli modeller ortaya çıkarılabilir.

Kavanoz Boyama Tekniği

Cam boyama öncesi, ilk olarak kavanoz, yıkanmalı, temizlenmeli ve iyice kurulanmalıdır. Boyama işlemine başlamadan önce, tamamen toz ve kirden arındırılmış olmasına emin olmak gerekiyor.

Boyama yaparken, yapılan hatayı düzeltebilmek için ise malzeme listesinde yer alan cam boya incelticisi yardımcı olacaktır. Hata yapılan noktaya inceltici kullanılarak bir bez yardımı ile hata temizlenerek, düzeltilebilir. Fakat boyanın tam olarak kurumadan önce bunun yapılması daha doğrudur. Sonuç olarak uzun süreç sonrası kuruyan boya daha zor temizlenecektir ve bununla birlikte,

Cam boyama

Kavanoz camlarını boyamak için tercih edilen cam boyası ve şu ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır.

  • Cam boyası
  • Fırça çeşitleri
  • Rölyef boya
  • Cam boya incelticisi

Kavanoz Boyama ve Süsleme Teknikleri

Rölyef boya nedir?

Şüphesiz ki kavanoz boyama modelleri uygulamak için, cam üzerine şekiller çizilmesi gerekiyor öyle değil mi? İstediğiniz şekillerde boyama işlemini gerçekleştirebilmek üzere, rölyef boya kullanılmaktadır. Bu boya uygulandıktan sonra, ortalama 1 ya da 1.5 saat beklenmesi gerekmektedir. Uygulanan rölyef boya kuruduktan sonra cam boyası uygulaması gerçekleştirilerek, boyama işlemi tamamlanacaktır.

Kapak boyaması

Yine bu durumda, kapakların da boyanması için uygun boya tercih edilerek, simler ve keçeler ile süslenebilir. Tüm diğer süsleme teknikleri ve el işi hobi ürünleri hakkında da detaylı bilgilere hobistil.com web adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.Yorum Yazın