Kavanoz Kapağı SüslemeKonu İçeriği

Kavanoz kapağı süsleme

Evlerimizde kullandığımız kavanozları ve kapaklarını, süsleyerek daha şirin ve şık hale getirebilirsiniz. Elbette ki bunlar, bizlerin mutfakları için oldukça güzel aksesuarlar arasında olacaktır. Sonuç olarak, görünüm açısından da önemli olan kavanozlar, kavanoz kapağı süsleme teknikleri ile mükemmel hale gelebilecektir.

Elbette ki farklı farklı yöntemler kullanılarak, süsleme işlemleri uygulanabilir. Sizlere bunlar arasında yer alan bazı yöntemlerden bahsetmek gerekirse, bilgiler şöyledir.

Boyama yöntemi

Aslında pek çok kişi için oldukça eğlenceli olan bu yöntem, kavanoz kapağı boyama teknikleri kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Elbette ki metal bir yüzeye sahip olan kavanoz kapakları, diğer ahşap ya da plastik modellere göre daha zor renk tutmaktadır. Bunun için kullanılan kavanoz kapaklarında ki boyalar, sulandırılmaması gerekiyor. Ne kadar çok sulandırılırsa, rengin tutması bir o kadar zor olacaktır. Boya yapıldıktan sonra ise, simler ile istenilen şekil verilebilir. Hatta şekilli boyama yapabilmek için de kendinize özel bir şablon oluşturabilirsiniz. Şablonu kapak üzerine koyarak, o şeritlere uygun bir şekilde boyamanızı gerçekleştirebilirsiniz.


Mini kavanozları süsleme

Mini Kavanoz Süsleme Mini Kavanoz Süsleme Yöntemleri

Bebeklerimiz için kullandığımız mama kavanozlarını, baharatlık olarak kullanmak ister misiniz? İşte bu durumda birkaç ekleme ile daha güzel bir hale gelebilirler. İlk olarak üzerinde yer alan etiketleri sökmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise etiket kalıntıları, su ile iyice ovulduktan sonra çıkarılmalıdır. Şimdi de kavanoz süsleme teknikleri arasında olan kapak oluşumuna şu şekilde göz atabilirsiniz.

Kumaş kapaklar

Kumaştan Kavanoz Kapağı Süsleme

Baharatlıklar için aslında, kumaş parçaları kapak olarak kullanılabilir. Kavanoz ağzına uygun ebatlarda kesilen kare ya da dikdörtgen kumaşlar, kurdeleler ile şık bir şekilde bağlanabilir.

Keçe ile kapak süsleme

Keçe İle Kavanoz Kapağı Süsleme

Ufak keçe parçaları ile de kapak süslemeniz mümkün olabilecektir. Yaprak şeklinde kesilmiş olan yeşil keçe parçaları kavanoz kapaklarına sıcak silikon ile yapıştırılabilir. Eğer ki altında daha farklı bir yöntem uygulamak isterseniz, ilk olarak yapıştıracağınız malzeme, dantel kumaş olabilir. Dantel kumaş üzerine ise keçe parçalarından farklı şekillerde keserek, süslemeyi tamamlayabilirsiniz. Diğer süsleme teknikleri, detaylar ve fikirler için yazılarımıza göz atabilirsiniz. Web adresimiz üzerinden birbirinden farklı ev fikirlerine ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın