Kavanoz Süsleme TeknikleriKonu İçeriği

Kavanoz süsleme nasıl yapılır?

Sıradan bir kavanozu daha dekoratif bir hale getireceğiz. Mutfağınızın güzelliğine güzellik katacak olan bu süslere herkes hayran kalacak. Üstelik yapımı oldukça basit. Kavanozu farklı objelerle süsleyerek kendi stilinizi yansıtabilirsiniz.

Kavanozun tamamını da kaplayabilirsiniz ya da sadece kapak bölümünü kaplayabilirsiniz. Sadece kapak kısmının kaplı olduğu modellerde oldukça hoş bir görünüm veriyor. Oldukça farklı objelerle kavonuzunuzu yeniden şekillendirebilirsiniz.

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • Cam kavanozlar,
  • Boya fırçaları,
  • Boya,
  • Sim (isteğe bağlı),
  • Kurdele(isteğe bağlı),
  • Yün ip (isteğe bağlı).

Kavanoz süsleme yapımı

kavanoz süsleme 9 kavanoz süsleme 4


Öncelikle boyamak istediğiniz cam kavanozları iyice temizleyin. Bu işlem boyanın daha parlak ve hoş görünmesini sağlayacaktır. Boyama işlemini sprey boyala yaparsanız daha kolay ve kavanozlarınız daha parlak olur. İlk kat boyayı uyguladıktan sonra isteğe bağlı olarak bir kat daha boya atabilirsiniz. Boyama işlemi sırasında boyanın içine sim katarak sıradan kavanozlarınızı parlak kavanozlara dönüştürebilirsiniz.

Boyama işleminizin ardından küçük detayları ekleyebilirsiniz. Belki noktalar ekleyebilirsiniz ya da bir çiçek modeli verebilirsiniz. Her şey sizin elinizde sadece hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın. Bir kurdele ile kavanozun üst kısmına fiyonk atabilirsiniz.

kavanoz süslemekavanoz

Sizlere bir fikir daha vermek istiyorum. Yün ipleri kavanozun etrafına sararak ve iplerin belli kısımlarını ya da tamamını boyayarak kavanozunuza harika bir görünüm verebilirsiniz. Ayrıca boncuklarla da kavanoz süsleyebilirsiniz. Bu teknik biraz zamanınızı alabilir ama buna değecektir.

kavanoz süsleme 5kavanoz süsleme 6 kavanoz süsleme 7kavanoz süsleme 10

Yorum Yazın