Kavanozdan Bebek Şekeri Yapımı


Kavanozdan bebek şekeri yapımı

Yeni doğmuş bebekler için, genelde hazır olarak alınan bebek şekerleri, kavanozdan bebek şekeri yapımı ile birlikte daha ekonomik ve kolay bir hale gelmektedir. Eğer ki, hazır olarak satın almak istemiyorsanız, kendi imkanlarınız ile en güzel bebek şekeri modellerini oluşturabilirsiniz.

Elbette ki yine bunları hediye olarak da tasarlayarak, arkadaşlarınıza, eşlerinize ve dostlarınıza götürebilirsiniz. Şimdi sizlere, malzemeler hakkında kısaca bilgiler verelim.

Bebek şekeri için malzeme listesi

  • Mama kavanozları ya da satın alacağınız mini kavanozlar
  • Kurdele ya da papyon
  • Etiket
  • Şeker
  • Boncuk
  • Diğer süs, sim ve aksesuarlar
  • İsteğe göre kapak için keçe
  • Kavanozlar için cam boyası
  • Cam boya incelticisi
  • Sıcak silikon, tabancası

Kavanoz Bebek Şekerleri

Bahsettiğimiz mama kavanozları, bebek şekeri nasıl yapılır dediğinizde aslında sizlere en çok yardımcı olacaklardan olmuştur. Yine bu kavanozların kapaklarını en güzel şekilde keçeler ya da boyalar ile birlikte süsleyebilirsiniz.

Kapak süslemesi için, uygun ebatlarda ve şekillerde keçeler kesebilirsiniz. Sıcak silikon kullanarak kolaylıkla yapıştıra bilmeniz mümkündür. Eğer ki kapakları boyamak istiyorsanız, bunun için uygun bir boya seçilmesi gerekiyor.

Kavanoz boyama teknikleri

Eğer ki, kavanozları boyamak ve renklendirmek istiyorsanız, malzeme listesinde yer alan cam boyasına sahip olmanız gerekiyor. Fakat şekillendirmek için ilk olarak rölyef boya ile boyanacak noktaları çizgiler ile belirtmenizde fayda var. Ancak bu şekilde kusursuz bir boyama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Rölyef boya ile şekli çizdikten sonra ortalama olarak 1 ya da 1.5 saat kadar kurumaya bırakınız. Daha sonra ise cam boyası kullanılarak, istediğiniz renklere dönüştürebilirsiniz. Eğer ki boyarken her hangi bir hatanız olursa, merak etmeyin ki cam boya incelticisi kullanarak bir bezle silmeniz hatanızı düzeltmenizde sizlere yardımcı olacaktır.

Kurdele ve papyon

Yine genel olarak kız bebekleri için ön tarafından kurdele ile bir şekil oluşturulabilir. Bunun yanı sıra erkek bebek şekeri için de papyon modellerini kavanoza sıcak silikon ile yapıştırabilirsiniz. Tabi ki bunlar boya kuruduktan sonra gerçekleştirilmelidir. Bunun yanı sıra hiçbir boya kullanmadan da direkt olarak, boncuklar, kurdele ve diğer aksesuarlar kullanarak, bebek şekerlerinizi oluşturabilirsiniz.

Kavanoz ile bebek şekeri örnekleri;

Bebek Şekeri Kavanoz Süsleme Kavanoz İle Bebek Şekeri Kavanozdan Bebek Şekerleri Süslü Bebek Şekeri

Bir diğer hobi konumuzda sizlere Kavanoz Kapağı Süsleme başlıklı makalemizde mini kavanozları nasıl süsleneceği hakkında bilgiler vermiştik.Bir Yanıt - Yorum Ekle

Yorum Yazın