Keçe Elma Yapımı


Keçeden elma nasıl yapılır?

Mutfak dekorasyonu hanımlar için oldukça önem verdikleri konulardan birisidir. Mutfaklarının her zaman düzenli ve şık görünmesine dikkat ederler. Mutfakları farklı mutfak dekorasyonları ile süslerler. Kimi kadınlar tercihini sadelikten yana kullanırken kimileri ise güzel ve şık ve dekoratif mutfak objeleri ile Mutfaklarının havasını değiştirirler.

Mutfağınızı dekoratif  objeler ile süslerken fazla abartılı süs eşyaları kullanmamaya özen gösterin. Süs eşyalarını büz düzen için de koyabilirsiniz. Bu da mutfağınıza ayrı bir güzellik katacaktır.

Mutfaklarda genel olarak keçe süs eşyaları tercih edilmektedir. Keçe elma, keçeden çilek, keçeden gül mutfaklarda en çok kullanılan keçe süs eşyalarıdır. Keçe elma yaparak kuru ağaç dallarını da ekleyerek gerçek bir ağaç hissi katabilirsiniz.

Keçe elma yapımı malzemeleri

keçe elma malzemeleri

  • Kırmızı Keçe
  • Yeşil Keçe
  • Kırmızı ve Yeşil İp
  • Pamuk
  • Makas

Keçe elma nasıl yapılır?

01. Elmanın modelini çizin

keçe elma modeli

Elmanın modelini dosya kağıdına çizin. Ayrıca dalını ve yaprağını da çizmeyi unutmayın. Bütün parçalardan iki tane çizmeyi unutmayın.

02. Dikim aşaması

keçe ürünler

Elmayı kırmızı iplikle dikmeye başlayın. dikme işlemini belli aralıklarla yapmaya özen gösterin. Düzgün bir görünüm elde etmek için bu işlemi yapın. Elmanın üst kısmında küçük bir yeri dikmeyin.

03. Elmayı pamukla doldurun

keçe elma dikimi

Elmanın üst kısmındaki dikişsiz yerden pamuğu doldurmaya başlayın. Elmanın çini pamukla tamamen doldurduğunuzda üst kısmı dikin.

04. Yaprak ve sapı ekleyin

keçe elma nasıl yapılır

Elmanın üst kısmına yaprağı ve dalı ekleyin.

05. Süsleyin

keçe elma

Elmanın üzerine farklı broşlar ekleyebilirsiniz. İsterseniz de Birkaç elma daha yapıp elma ağacına dönüştürebilirsiniz.

keçe elma yapılışı.jpg

Keçeden elma yapımı hobisi siz nasıl buldunuz? Düşünceleriniz nelerdir?Yorum Yazın