Keçe İle Sevimli OyuncakKonu İçeriği

Keçeden oyuncak yapımı

Keçe ile farklı oyuncaklar yapılabilmektedir. Keçe ile yapılan oyuncaklar oldukça şirin bir görünüme sahip olmaktadır. Çocuklar için kendinizde bir oyuncak yapmak istiyorsanız. İlk olarak keçe kumaşını kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Keçe kumaşının kendine has yumuşak yapısı küçük yaştaki çocuklar için oldukça idealdir.

Küçük yaştaki çocukların sağlıkları açısından plastik oyuncaklar oldukça zararlıdır. Eğer küçük yaşta bir çocuk sahibi iseniz ona mümkün olduğunca yumuşak oyuncaklar almaya ve yumuşak oyuncaklarla oynamasına dikkat edin.

Keçe kumaşı yerine polar kumaşı da tercih edebilirsiniz. Polar tercih ederseniz keçe kumaşı kadar sert bir yapıya sahip olmadığından düzgün bir görünüm elde edemeyebilirsiniz. İsterseniz de keçe oyuncak yaparak küçük kardeşinizin veya kuzeninizin doğum gününde ona hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz. Farklı şablonlar ile farklı oyuncaklardan tasarlayabilirsiniz. Şirinler, tom ve jerry sünger bob ve daha fazlasını hayal gücünüze göre tasarlayabilirsiniz.


Keçe ile sevimli oyuncak yapımı malzemeleri

sevimli oyuncak malzemeleri

  • Renkli Keçe Kumaşlar
  • Makas
  • İğne
  • Pamuk veya Elyaf
  • Renkli İplikler
  • Oyuncağın Şablonu
  • Kalem

Keçe ile sevimli oyuncak nasıl yapılır?

01. Şablonu kesin

sevimli oyuncak şablonu

Tasarlamak istediğiniz oyuncağın şablonunu yazıcıdan çıkarın. Oyuncağın üzerindeki en küçük ayrıntılara kadar bütün parçaları şablonun üzerine çizin. Böylelikle keçe kumaşını oldukça düzgün kesebilirsiniz.

02. Keçe kumaşını kesin

keçe sevimli oyuncakkeçe sevimli oyuncak nasıl yapılır

Şablonda oluşturduğunuz parçaları keçe kumaşının üzerine aktarın ve keskin bir makas ile kesin.

03. Oyuncağın beden kısmı

keçe oyuncak malzemeleri

Aynı işlemi beden kısmı içinde uygulayın.

04. Oyuncağın yüz kısmı

keçe oyuncak keçe oyuncak nasıl yapılır

Oyuncağın yüz kısmı için ilk olarak gözler daha sonra ise yanaklar ve son olarak da ağız kısmını oyuncağın yüzüne dikin. Böylece oyuncak oluşmaya başladı.

05. Oyuncağın saç kısmı

keçe oyuncak süsleme keçe oyuncak saçı

Oyuncağın saç kısmı için ayrı bir parça dikmeyeceğiz. Oyuncağın vücut kısmından bir parçayı makas ile kesip saç şekli vermeniz gerekiyor. Saç kısmını oluşturduktan sonra ise oyuncağın yüz kısmının üstüne saç gelecek şekilde hepsini dikin.

06. Oyuncağın boynuzlarını dikin

keçe oyuncak yapılışıkeçe oyuncak boynuzları

Boynuzlar için keçe parçalarını kesin ve iğne ile içten dikin. Boynuzları diktikten sonra ise ters çevirip boynuzların içini pamukla doldurun.

07. Tüm oyuncağı dikin

keçe oyuncak dikimi keçe oyuncak dikilişi

Oyuncağı dikmek için ilk olarak ters çevirin. Tüm kenarlarından dikişi makinesi ile dikin. Eğer dikiş makineniz yok ise bu işlemi elinizde de yapabilirsiniz. Elde dikim yapacaksanız sık dikmeye özen gösterin. Küçük bir alanı dikmeyin bu kısımdan oyuncağı ters çevireceksiniz.

08. Oyuncağın kol kısmı

oyuncak kolları keçe ouncak kolları

Keçe parçalarını dikin ve boynuzda yaptığınız gibi içini pamukla doldurun. Kol kısmını oyuncağın gövdesine dikin ve böylece oyuncak hazır.

09. Sevimli oyuncak hazır

sevimli oyuncak

Bu hobi konumuz da ilginizi çekebilir ; Boncuktan 5 Yapraklı Çiçek Nasıl Yapılır?

Yorum Yazın