Keçeden Bebek Odası Süsleri YapımıKonu İçeriği

Keçeden bebek odası süsleri ve yapılışı

Yine diğer hobi yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi, bu yazımızda da, keçeden neler yapılır? Konusunda bilgiler vermeye çalışacağız. Aslında, keçe ve diğer malzemeler kullanılarak, pek çok farklı tasarım ortaya çıkarabilmek mümkündür. Duvar süslerinden çantaya, çantadan cüzdana ve bunların yanı sıra çocuklarınızı eğlendirebilecek pek çok oyuncak oluşumuna kadar tasarımlar gerçekleştirilebilmektedir. Yine bunların yanı sıra nikâh ve bebek şekeri modelleri de keçe ile yapılanlar arasında yer alıyor.

Bahsettiğimiz gibi, keçeden bebek odası süsleri de oldukça tercih edilenler arasında. İlk olarak tercih edilebilecek malzemelerden bahsederek, daha sonra da yapılışı hakkında kısaca bilgiler verelim.

Bebek odası süsü yapımı için malzeme listesi;

Genel olarak keçeden yapılan ürünler için, malzeme listesi standarttır diyebiliriz. Şu malzemeler ile birbirinden farklı ve model oluşturabilmeniz oldukça kolaydır.


İlk olarak, kesme kalıbı oluşturmanız gerekmektedir. Örneğin, bir yıldız kalıbı ya da kuş kalıbı kullanabilirsiniz. Bundan bir başka olarak, kelebek, uğur böceği, fil, kedi ya da köpek modellerini kullanarak, bebek odası süsü oluşturabilirsiniz. Bunlar ile birlikte, şu malzemeler sizlere yardımcı olacaktır.

  • Kesmek kalıbı oluşturmak için, karton, kalem ve kalıp.
  • Keçe, istenilen renkte tercih edilebilir.
  • Keçeye şekil verebilmek için bir çizgi kalemi ve birde makas.
  • Eğer ki, makas kesim için yeterli olmuyorsa maket bıçağı da temin edebilirsiniz.
  • Şekil verilen keçenin, süslenmesi için, boyalar, boncuklar, inciler ya da taşlar satın alabilirsiniz.
  • Bunların yanı sıra, zincirler, broşlar, aksesuarlar da süslemek için keyifli dakikalar oluşturabilecektir.
  • Elbette ki keçeleri dikmek için bir dikiş makinesi ya da iğne iplik kullanabileceğiniz gibi, silikon tabancası, sıcak silikonda kullanabilirsiniz.

Flama şeklinde süsler

Bebeklerinizin odasına, flama şeklinde modeller oluşturarak, duvarlarını süsleyebilirsiniz. Her bir flama üzerine bir harf konumlandıracak şekilde bir tasarım gerçekleştirebilirsiniz. Bu bayrakları ise Üçgen keçeler şeklinde oluşturarak, yine hazır harf ya da yine keçeden oluşturulan harfleri dikebilir, sıcak silikon ile yapıştırabilirsiniz. Altına, üstüne ya da yan taraflarına boncuklar ile şekil kazandırabilirsiniz. Tüm diğer keçeden yapılan süsler için, web adresimiz üzerinden farklı fikirlere ve detaylara sahip olabilir, istediğiniz modelleri oluşturabilirsiniz.

Keçeden bebek odası süsleri ve modelleri

Keceden Bebek Odası Kapısı Süsü Keçe Bebek Odası Süsü Yapımı Keçe İle Bebek Odası Süsü Keçe İle Yapılmış Bebek Odası Süsleri Keçeyle Bebek Odası Süsü Yapılışı

Bir önceki hobi konumuz da Keçeden Bardak Altlığı Yapımı başlıklı makalemiz de keçeyle yapılan bardak altığı hakkında bilgiler vermiştik.

Yorum Yazın