Keçeden Bebek Şekeri YapımıKonu İçeriği

Keçeden bebek şekeri nasıl yapılır?

Keçe kullanılarak bebekler için, keçeden bebek şekeri yapabilirsiniz ve bunun yanı sıra nikah şekeri gibi pek çok farklı model oluşturabilmeniz mümkündür.

Evinizde kendi imkanlarınız ile el emekleri olan bu modelleri oluşturabilmeniz için, şu malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Bebek şekeri yapımı için malzeme listesi ise şu şekildedir. Şimdi gelin hep birlikte keçe bebek şekerlerine bir göz atalım.

Keçeden bebek şekeri yapımı malzeme listesi:

  • İstenilen renkte keçeler
  • Kullanılacak modele göre, minik boncuklar
  • Makas
  • İğne ve iplik
  • Silikon tabancası
  • Kalıp
  • Tüle sarılmış şeker
  • Kalem ya da çizgi taşı
  • İsteğe göre mıknatıs

Yukarıda sıralanan malzemeleri kullanarak, istediğiniz bir bebek şekeri modeli oluşturabilirsiniz. Sizlere şu modeller hakkında bilgiler verelim.


Deniz yıldızı modeli

Keçeden Deniz Yıldızı Bebek Şekeri

Yıldız şeklinde kesilmiş bir kartonu kalıp olarak kullanabilirsiniz. Bu kalıp ile birlikte keçeniz üzerine markalamanızı yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise bu markalama ile birlikte 2 adet yıldız şeklinde kesilen keçeyi kullanmanız gerekiyor. Bu keçeleri, birbirine dikerek, ortada bir kabarıklıkta verebilirsiniz. İsterseniz içerisine elyaf ya da farklı bir malzeme ile dolgu yapabilirsiniz.

Deniz yıldızınıza ise göz oluşturabilmek için, siyah boncukları tercih edebilirsiniz. Boncukları ise ip ile birlikte dikmeniz sizlere daha kolay olacaktır.

Dolap süsü olarak kullanılması isteniyorsa, arka kısmına silikon tabancası yardımı ile ufak bir de mıknatıs yapıştırarak, modeli oluşturabilirsiniz.

Uğur böceği modeli

Keçeden Ugur Böceği Bebek Şekeri

Yukarıda yer alan modelin yanı sıra, keçe bebek şekeri için, uğur böceği de tercih edebilirsiniz. Yine bir kalıp oluşturarak, kırmızı bir keçe kullanmanız gerekiyor. Baş ve kuyruk kısmına ise siyah keçelerden ekleme yaparak, modeli oluşturabilirsiniz. İster tek kat isterseniz çift kat olarak, oluşturabilirsiniz.

Kırmızı keçe üzerine ise, siyah puantiyeler oluşturarak, şekil verebilirsiniz. Bunları ise silikon tabancası ya da iğne yardımı ile sabitlemeniz mümkündür.

Yine şeker için ise, tül içerisine koyulmuş bir aksesuar sizlere yardımcı olabilecektir. Yine keçe buzdolabı süsü olması için de bir mıknatıs kullanmanız doğru olacaktır.

Kuş şekilli modeller

Keçeden Kuş Bebek Şekeri

Kalıbınızı çoğaltmanız mümkündür. İsterseniz kuş, kelebek, kurbağa, fil ya da daha farklı modeller kullanmanız sizlere kalmıştır. Görsellerden, farklı fikirlere de göz atarak, yapılış olarak bunlara göz atabilirsiniz. Böylelikle el emeği olarak pek çok hediyelik oluşturmanız, sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Keçeden bebek şekeri modelleri

Keçeden Bebek Arabası Modeli Keçeden Balonlu Bebek Şekeri Baykuşlu Keçeden Bebek Şekeri

Bir hobi konumuzun daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Önceki yazımız da Keçeden Bebek Odası Süsleri Yapımı başlıklı makalemizde bebekler için oda süsleri yapılışları hakkında detaylı bilgiler vermiştik.

Yorum Yazın