Keçeden Çanta Modelleri ve YapımıKonu İçeriği

Keçeden çanta modelleri ve yapımı

Her ne kadar tüm sektörlerde hazır ürünler kullanıcılarına yeterli olsa da, kendi imkânları ve el emeklerin ile modelleri oluşturmak isteyen bayanlarımız da bulunuyor. Genel olarak hediyelik olarak kullanılsa da, kendiniz için de pek çok ürün oluşturarak, destek olabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda, keçeden çanta modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Daha sonra da yapımı hakkında bilgilere yer vererek, destek olalım.

Çanta modelleri

Tercih edilecek modeller, kişinin tarzına göre seçim yapılabilmektedir. Oldukça renkli, boncuklu ve gösterişli modeller de bulunurken, yine en sade tasarımları da oluşturabilmeniz sizler için mümkündür.

Kol çantaları, el çantaları, portföy çantalar ve daha fazlası çeşitler arasında yer almaktadır. Yapımları hakkında bilgilere başlamadan önce ise şu bilgilere göz atalım.


Baykuş Keçeden El Çantası

Malzemeler nelerdir?

Malzemeler olarak, keçeden çanta modelleri ve yapımı için şunlara ihtiyaç duyarız.

  • İstenilen renk keçe
  • Makas, maket bıçağı
  • İğne, iplik
  • Silikon tabancası, sıcak silikon
  • Boncuklar
  • Kesim kalıpları
  • İsteğe göre, zincir ve diğer aksesuarlar

Yapılışı nasıldır?

İlk olarak, keçeden çanta yapılışı için, uygun bir kalıp hazırlamanız gerekiyor. Bir karton ya da sert bir çizim üzerine kalıbı çizerek, kesiniz. Daha sonra bu kalıbı ise keçe üzerine markalayarak, keçenizi uygun ölçülerde ve şekillerde kesiniz. Yine, alt ve yan kısımlarına da hesaba katarak, kesim yapmanız, dikiş olması gereken noktaları azaltabilir. Eğer ki parça parça halinde kesmek istiyorsanız, dikiş yerlerinde dikkat etmeniz gerekiyor.

Kesim yapıldıktan sonra, dikiş tamamlanmalıdır. Daha sonra ise, süslemek için kullanılacak boncuklar, aksesuarlar ya da zincirler, uygun yerlere sabitlenmelidir. Genel olarak boncuklar iğneler ile sabitlenebilse de, üzerinde yer alması gereken diğer keçe parçaları, silikon tabancası ile de yapıştırılabilir. Yine bunları da dikişler ile birlikte üzerine konumlandırabilirsiniz.

Kesim kalıpları

Bu kısmın en zor kısmı, doğru kalıpları bulmaktır. Bunun için ise, görsellerden kesim kalıpları hakkında bilgiler alabilirsiniz. Eğer ki, kalıp doğru bir şekilde çıkartılırsa, sizler için aslında pek çok sorun çıkmayacaktır. Eğlenceli bir şekilde süslemesini yaparak, kendiniz için ya da bir hediyelik olarak kullanabilirsiniz. Tutacak yer olarak, kemerler, zincirler tercih edilebilir.

Keçeden çanta modelleri

Baykuş Keçeden Çanta Modelleri Baykuş Keçeden El Çantası Güllü Keçeden Şık Çanta Modeli Kedi Desenli Keçeden Çanta Modeli Pembe Çiçekli Keçecen Çanta Modeli Şık Desenli Keçeden Çanta Modeli

Keçeyle ilgili diğer konumuz olan Keçeden Bebek Şekeri Yapımı konumuza hiç göz attınız mı? Bebek şekeri nasıl yapılır bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Yorumlar - Yorum Ekle

Yorum Yazın