Keçeden Gül Yapımı ve ModelleriKonu İçeriği

Keçeden gül yapımı ve gül modelleri

Keçe sanatı, hanımların ve genç kızların oldukça ilgisini çeken keçeden gül yapımı, hakkında sizlere bazı derlemeler yaptık. Keçeden yapılan birçok farklı gül ve çiçek motifleri ile yapılmış el işi keçe ürünleri görmekteyiz. Keçeden gül nasıl yapılır? konusunu öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Keçe ile gül ya da çiçek motifli el ürünlerini ev süsü olarak bir çok alanda rahatlıkla değerlendirebilirsiniz.

Keçeden gül yapmak için ilk olarak bize gerekli olan bir kaç malzeme lazım bu malzemeleri hobi marketlerinden temin ettikten sonra hızlı şekilde keçe ile gül yapabilirsiniz. Yaptığınız el işi göz nuru keçe gülleri evinizin dekorasyonunda kullanabilir hatta bu ürünleri çevrenizdeki insanlara dahi satabilirsiniz.

Keçe ile gül yapılışı oldukça kolay ve basittir keçe parçaları, silikon tabancası ve silikon gibi yapıştırıcılar sizlere gerekli olan malzemeler arasında küçük bir liste diyebilirim.


Nelere ihtiyacımız var:

  • Keçe
  • Makas
  • ip
  • iğne
  • Silikon ve tabancası

Keçe gül yapımı

Keçeden gül nasıl yapılır?

  • İlk önce kalıp çıkartmamız için bir daire çiziyoruz. Daire kalıbını çıkardıktan sonra kalıbımızı 6 eşit parçaya bölüyoruz.
  • Çıkartmış olduğumuz 6 eşit daireli keçeden 2 adet daha keçe kesiyoruz ve daha sonra kestiğimiz keçeyi 6’ya eşit parçaya bölerek işaretleme işlemi yapıyoruz. Bu çalışma sonrasında kestiğimiz keçelere çiçek motifi veriyoruz.
  • Keçenin bir parçasını alıyoruz ve bu parçanın iki ucunu birbiriyle birleştiriyoruz. Daha sonra iz kalmayacak bir şekilde kıvırıyoruz. Silikonla sanki bir rulo sarar gibi bu işlemi gerçekleştiriyorsunuz.
  • Kesmiş olduğunuz diğer parçayı da karşısına silikon ya da yapıştırıcı yardımı ile yapıştırıyoruz ve daha sonra diğer tüm parçaları da aynı şekilde keçenin çevresine tek tek yapıştırarak ekliyoruz.
  • Son olarak yıldız şeklinde bir keçe parçası daha keserek onu yaprak haline getirip keçeden gülümüze yaprak olarak ekliyoruz.

Evet hanımlar, keçeden gül yapma DIY projemiz burada sonlanıyor ve gördüğünüz gibi çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz keçe güllere sahip olduk. Keçeden gül yapmak isteyenler için umarım bu bilgiler yararlı olmuştur şimdiden hepinize kolay gelsin.

Keçeden yapılmış gül modelleri

Keçe gül modelleri keçe güller Keçe ile yapılmış gül modelleri keçeden yapılmış gül modeli

Bir diğer konumuzda sizlere Bebek Örgü Elbisesi Modelleri ve Yapılışı başlıklı makalemizde bebek örgü elbise nasıl yapılır? bu yazımızda anlatmıştık.

Yorum Yazın