Keçeden Lohusa Tacı YapımıKonu İçeriği

Keçeden lohusa tacı yapımı

Yeni çocuk sahibi olmuş ya da olacak olan kişiler için, farklı hediyelikler mi istiyorsunuz? Bunun yanı sıra kendinize mutlu olabilmek adına bir şeyler mi oluşturmak istiyorsunuz, elbette ki bu durumda, keçe malzemesi ile birlikte pek çok farklı ürün sizlere eşlik edebilecektir. Sizlere bu yazımızda, hem hediyelik hem de ticari amaç ile hazırlayabileceğiniz, keçeden lohusa tacı nasıl yapılır? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Modellere göz atalım

Genel olarak, modellere göz attığımızda, üzerine isimler ve tebrikler yazan ürünler bulmak mümkündür. Elbette ki ana kesim detayı da önemli olurken, genel olarak bulut, kalp, oval, çiçek kesimleri ön plana çıkmaktadır. Model çeşitleri böyle olurken, birbirinden renkli modelleri oluşturabilmek için şu bilgilere göz atabilirsiniz.

lohusa-taci-modelleri


Yapım için neler gerekli?

Elbette ki kesim kalıbı ve keçe renkleri bu tasarım için en önemliler arasında yer alıyor. Bunun için, uygun bir kesim kalıbı oluşturmanız gerekmektedir. Bununla birlikte, istediğiniz renkler arasından seçim yapmanız ve keçeleri temin etmeniz lazım. Bunun yanı sıra, makas, süsler için düğme, boncuk ya da simli taşlar kullanılabilir. Hazır harfler kullanılabileceği gibi yine harf kalıpları ile de keçelerden de oluşturulması mümkündür.

lohusa-taci-baba-modelleri

Nasıl yapılıyor?

İlk olarak, alt keçe rengi tercih edilerek, istediğiniz kalıba uygun olarak kesilmelidir. Daha sonra, aynı kalıp fakat biraz daha küçük ebatlarda kesilen keçe, diğerinin üzerine yapıştırılarak, kenarda farklı bir renk şerit oluşturulmuş olacaktır. Böylelikle, keçeden taç yapımı başlamış olacaktır. Daha sağlam olsun istiyorsanız, ikinci keçeyi, dikiş ile sabitleyebilirsiniz.

Şimdi sıra, harfler ile hediye verilecek olan annenin, ismini oluşturmakta. Bu durumda harfler hazır ya da keçelerden oluşturularak, sıcak silikon ile yapıştırılabilir. Hatta keçe kenarlarında, inci taşlar kullanılarak, daha şık bir model oluşturulabilir.

keceden-lohusa-taci-isimli-yapma

Artık böylelikle modeli oluşturmuş olacaksınız. Fakat keçe anne tacı için hazır aksesuarlar daha şık ve modern görünümlere yardımcı olmaktadır. Bu durumda, nazar boncukları, kelebekler, uğur böcekleri ve kurbağalar gibi oldukça şirin ürünler bulabilmekte mümkün oluyor. Tüm bunlardan fikirler edinerek, artık sizlerde kendinize ya da anneye uygun bir model hediye edebilirsiniz.

Yorum Yazın