Keçeden Şık Çanta YapımıKonu İçeriği

Keçeden şık çanta nasıl yapılır?

Keçe oldukça yumuşak bir malzemeden oluşur. Bu nedenle keçeden farklı eşyalar yapmak oldukça kolaydır. Keçe doğal bir malzeme olduğu için oldukça faydalıdır. Keçe evdeki nem oranını dengeler. Evdeki odalar fazla nemliyse nemi içine hapseder fazla kuru olduğunda ise ortama nem verir. Ayrıca çalışma sırasında keçeden yapılmış eşyalara dokunmak ya da onları okşamak insanı sakinleştirdiği bilim insanları tarafından onaylanmıştır.

Keçeden çanta yapımı için sizlere yol göstereceğim. Oldukça basit olan birkaç adımdan sonra keçeden şık ve gösterişli bir çantaya sahip olacaksınız.

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • 30*30 boyunda renkli keçe,
  • Makas ya da maket bıçağı,
  • Fermuar.

Keçeden çanta yapımı

keçe


İlk olarak renkli keçe parçasını resimde görüldüğü gibi ‘S’ şeklinde kalemle çizin. Burada ‘S’ modeline bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Aklınızda bulunan ya da farklı bir modelle de çalışabilirsiniz. Keçeye kare, üçgen yuvarlak hatta oval şeklini bile verebilir, kendi tasarımınızı yaratabilirsiniz.

keçe çanta çanta modeli

Kestiğiniz keçe parçasını ikiye katlayın ve iki kısmında da eşit şekilde çantanın tutacak kısmını kesin. Kesme işlemini oldukça fazla dikkatle yapın. Çünkü iki tarafı da eşit kesmezseniz çantanızda orijinal bir görünüm kazanmayacaktır.

fermuar keçe çanta yapımı mavi keçe çanta

Son olarak kestiğiniz keçe parçasının etrafına fermuarı dikiş makinesi ile dikin. Dikme işlemini elinizde de yapabilirsiniz ama orijinal bir çanta görünümü elde edemeyebilirsiniz. Çantanızın üzerine çantanın renginden farklı bir renk keçe kullanarak çiçek modeli koyabilir ve çantanıza farklı bir tarz katabilirsiniz.

keçe çanta yapılışı

Keçeden yaptığınız çantayı sevdiklerinize hediye edebilir, eve gelir sağlamak amacıyla satabilirsiniz.

Yorumlar - Yorum Ekle

Yorum Yazın