Keçeden Yastık Modelleri Ve YapımıKonu İçeriği

Keçeden Yastık Modelleri Ve Yapımı

Bildiğiniz üzere, bayanlarımız salon ve oda dekorasyonlarına bir hayli fazla önem vermektedir. Bu durumda ise kullanılan bazı malzemeler ile birbirinden farklı model oluşturarak, evlerinize farklı bir hava katabilmeniz mümkün olacaktır. Sizlere bu yazımızda, genel olarak oturma grupları için kullanılan ve yine bebekleriniz için de eğlenceli modelleri bulunan, keçeden yastık yapımı hakkında bilgiler vereceğiz. Elbette ki bu yastık modellerini oluşturabilmek için bir takım malzemelere ihtiyacımız bulunuyor. İlk olarak bunlardan bahsederek, sizlere yardımcı olacağız.

Hangi Malzemeler Gerekiyor?

İlk olarak elbette ki yastık ebatlarına yeterli olacak şekilde, keçe tercih etmeniz gerekmektedir. Tercih edeceğiniz keçe ise kendi zevkinize kalırken, koltuk takımına uygun bir tonda tercih edilmesi de gerekmektedir. Yine her modele göre farklı ürünlere göz atmanız mümkündür.


Yastıkların içlerini doldurmak ve kabartmak üzere, elyaf ya da parça kumaşlar tercih edebilirsiniz. Bu durumda genel olarak elyaf daha çok tercih edilmektedir. Hatta koyunyünleri de eski zamanlardan bu yana kullanılan dolgu malzemeleri arasında yer alıyor.

Dikiş malzemeleri de yine bu ürünü tamamlamak için gerekli olacaktır. Bunun yanı sıra, biraz daha ilgi çekici ve farklı bir yastık modeli oluşturmak istiyorsanız, birkaç kesim kalıbı oluşturmanızda fayda var.

Farklı Yastık Modelleri

Standart bir dolgu yastık oluşturduktan sonra, üzerini süsleyerek, keçeden yastık nasıl yapılır sorularınızı yanıtlandırabilirsiniz. Bu süsleme için yine farklı renk tonlarında keçeler tercih ederek, yaprak kalıbında onlarca parça kesip ayırmanız gerekmektedir. Yastık üzerine ise, oluşturulan yaprak parçaları dikilerek ya da sıcak silikon ile yapıştırılarak, şekil kazandırılabilir.

Sade Yastık Modelleri

Kahve tonlarında tercih edilen bir keçe ile sade bir yastık modeli oluşturabilmek için, krem ya da beyaz tonlarında oluşturacağınız gül motiflerini, yastığın bir köşesine birkaç tane konumlandırabilirsiniz. Böylelikle hem daha sade hem de zıt renkler olmasından dolayı daha ilgi çekici olabilecektir.

Renkli Yastıklar

Çok renkli bir model için ise, keçe yastık modeli oluşturulacaksa, kare şeklinde kesilmiş rengârenk keçeler, birbirine dikilerek, yastık yüzü oluşturulabilir. Böylelikle yine içini dolgu malzemesi ile doldurarak, istediğinize uygun bir model hazırlayabilirsiniz.

Yorum Yazın