Kelebekli İğne Oyası Havlu Kenarı ÖrnekleriKonu İçeriği

En kolay kelebekli iğne oyası havlu kenarı örnekleri

Sevgili Hanımlar, bir önceki yazımızda paylaştığımız ve sizleri küçüklüğümüzden beri götürdüğümüz, iğne oyasından kelebek modeli yapımının ardından yaptığımız bu kelebekleri kullanacağımız havlu kenarlarına geldi sıra. Kelebekli iğne oyası havlu kenarı modelleri için kolları sıvayalım bakalım. Kelebekleri havlu kenarına işleyerek muhteşem görüntüler elde edeceğiz. Havlularımız sıradanlığından kurtulacak ve bizlerde misafir ağırlayacağımız zaman yaptığımız el işlerini sergileyerek kendimizi hayran bırakacağız. İğne oyası yapmanın zahmetli olduğunu düşünen okuyucularımıza tavsiyemiz sonucu görmeyi beklemeleri olacak. Hayal gücünüzü de yaparken serbest bıraktığınız zaman havlularımız havlu değil adete birer bahçe gibi görünüp içlerimizi açacak. O zaman hemen banyodan bir havlu kapıp bu işlem nasıl yapılıyormuş öğrenelim ve havlularımıza canlılık getirelim.

İğne oyasından kelebekli havlu kenarı yapımı

Bu işlemi yaparken ben beyaz havlu kullanacağımdan kelebeklerimin oldukça dikkat çekici renklere sahip olmasını istiyorum. Turuncular, maviler, kırmızılar, morlar, pembeler… Uyguladığım kelebeklerin yanına sayfada paylaşmış olduğum diğer iğne oyası örneklerinden ekleyip daha cıvıl cıvıl bir hale getiriyorum. İğne oyası ile kelebekli havlu kenarı yapımı için kullanacağımız malzemeler; 21-22 numara tığ (dilerseniz daha ince veya kalın tercih edebilirsiniz), dilediğiniz renkte ip. Bu malzemelerle hayal dünyamızı serbest bırakıyoruz. Aşağıda resimle anlattığımız örneğimize veya 2017 kelebekli iğne oyası havlu kenarı modelleri kısmına bakarak dilediğiniz modeli anlatımıyla birlikte uygulayabilirsiniz. Eğer havlularınızı yatay olarak asabileceğiniz bir banyoya sahipseniz havlunuzun kenarı dışında havlunuzun orta kısmına da iğne oyası ile sayfamızda bulunan farklı örnekleri yapabilirsiniz.


Kelebekli iğne oyası modelleri

Havlu kenarlarına özellikle beyaz kelebeklerin yakıştığı modellerin bu ara tekrar moda olduğu ve hanımlarımız tarafından daha çok tercih edildiğini söylersek, yalan olmaz. Çeyizlik kızlarımız için özellikle beyaz renkli modeller saflığı temsil edecektir. Kızlarınızın havlularına uygulayacağınız bu kelebek modellerinin anlamlarını iplerinizin rengiyle belli edebileceğinizi unutmayın. Sevgili hanımlar, kelebekli iğne oyası örnekleri ile havlu kenarlarına yapacağınız uygulamalar için ipinizin kalınlığını iyi ayarlamayı unutmayın. Ne çok kalın ne çok ince bir ip tercih etmelisiniz. Kelebeklerinizi ister yan yana isterseniz de belli bir zincir çektikten sonra uygulayabilirsiniz. Ben kelebekleri yan yana dizerek bir desen oluşturmayı daha çok seviyor ve kullanıyorum. Şimdiden kolay gelsin hanımlar :)

Yorum Yazın