Kendin Yap Kendin KullanKonu İçeriği

Kendin yap kendin kullan projesi

Günümüzde insanlar evlerinde kullanmayı seçtikleri parçaların modaya uygun olmasına özen göstermektedir. Evinizi dekore ederken kullanacağınız parçalar her ne kadar modaya uygun olursa evinizin de modern olması o kadar kaçınılmaz olur. Çizgi modası her daim geçerliliğini sürdürmektedir.

Gerek yaşam alanlarınızda gerek iş yerlerinizde kullandığınız dekor parçalarına kendinize ait küçük dokunuşlar ekleyerek daha modern ve güzel bir hale getirmeniz mümkündür. Balkon hobilerinin ilk sırasında gelen saksı tasarımı ve saksı geri dönüşümünden bahsedeceğiz.

Çiçeklerinizi eğlenceli gösterin

Çiçekler iç mekânlarda gerek görünüşleri ile gerekse de duruşları ile büyük bir öneme sahiptirler. Çiçeklerinizi koyacağınız saksıların görünümü de konulduğu ortama uyum sağlaması açısından oldukça önemlidir. Kendinizin kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu dekorasyon eşyası için ihtiyacınız olan malzemeler de oldukça kolay temin edebileceğiniz malzemelerdir. Aynı zamanda bu malzemelerin maliyeti de oldukça düşüktür. İhtiyacınız olan malzemeleri aşağıdaki gibi sıralamamız mümkündür.


cizgili-saksi-2
cizgili-saksi-3

  • İstediğiniz renklerde düz saksılar,
  • Boyama bandı,
  • Lastikler,
  • Akrilik boyalar,
  • İstediğiniz boyutlarda boya fırçaları,
  • Tercihinize göre su geçirmeyen spreyler.

Su geçirmeyen spreyler saksılarınızın herhangi bir su sızdırma durumunda oluşturmuş olduğunuz desenin bozulmasını engelleyecektir.

Dekoratif saksılar nasıl yapılır?

cizgili-saksi-4

İlk olarak saksılarınızın hangi bölgesini çizgi ile boyayacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Bunun ardından çizgileri çizeceğiniz yerleri boyama bantları ve lastikler ile işaretleyin. Lastikleri saksıların üst kısımlarında yani daha eğimli kısımlarında daha rahat kullanabilirsiniz. Saksıyı yaparken bunu dikkat ederseniz işiniz daha kolay bir hal alır. Boyama bantları da lastiklerin aksine düz alanlarda daha kullanışlı olmaktadır. Ardından çizgileri çektiğiniz alanları istediğiniz herhangi bir renk ile boyayın. Bantları ve lastikleri çıkarmadan önce boyanın kurumuş olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ortaya bozuk bir görünüm çıkabilir. İsteğinize göre birden çok çizgi çizerek daha farklı bir görünüm oluşturabilirsiniz. İsteğinize göre farklı şekiller de çizebilirsiniz burada olay tamamen sizlerin yaratıcılığına ve el becerisine kalmıştır. Bu sayede yaşam alanlarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Seçeceğiniz renklerin saksıları kullanacağınız alanlar ile uyumlu olması durumda daha ahenkli bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bulunduğunuz ortamlarda meydana gelen farklı havalar sizlerin kendisini daha iyi hissetmesine neden olacaktır.

Yorum Yazın