Keten İp İle Teneke Kutu KaplamaKonu İçeriği

Keten iple teneke kutu kaplama

Evdeki demir ve teneke kutuları süsleyerek farklı ev eşyalarına dönüştürebilirsiniz.Hem dekoratif bir görünüme sahip olur hemde geri dönüşüm yapmış olursunuz. Teneke Kutuları farklı malzemeler  ile süsleyebilir ve oldukça şık tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Farklı boyutlardaki teneke kutuları keten ip olarak da bilinen jüt ipi ile kaplayabilirsiniz. Jüt ipi ile kaplanan eşyaların hasır görünümü vardır.

Teneke kutu bulmakta zorlanacağınızı sanmıyorum. Teneke cips kutuları, teneke peynir kutuları, teneke içecek kutuları, konserve kutuları gibi kutular işimizi görecektir. Farklı boyutlardaki kutuları kullanarak kalem kutusu, çatal bıçak kutusu veya bozuk para kutusu olarak kullanabilirsiniz.

Yine keten ip kullanarak sepet süsleme yapmak istiyorsanız Keten İple Plastik Kova Süsleme başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Hasır İpi İle Sepet Yapımı da ilginizi çekebilir.


Keten ip ile teneke kutu kaplama malzemeleri

teneke kutu süsleme malzemeleri

  • Teneke Kutular
  • Jüt ipi
  • CD
  • Yapıştırıcı veya Tutkal
  • Kurdele
  • Süsler

Keten ip ile teneke kutu kaplama nasıl yapılır?

01. Kutuları kaplayın

keten ip ile kutu kaplama

Teneke kutuları kaplamaya en alt kısımdan başlayın. İpleri birbirine oldukça yakın ve sık dolamaya özen gösterin. Teneke kutuya ipleri dolamadan önce tutkal sürmeyi unutmayın.

02. Devam

jüt ip ile teneke kutu yaplama

Bütün teneke kutu kaplanana kadar bu işleme devam edin.

03. CD’yi kaplayın

teneke kutu nasıl kaplanır

CD’yi kaplamak için ilk olarak ipi içi kısımdan yapıştırmaya başlayın. Böylece hem daha kolay hemde daha şık bir tasarıma sahip olacaksınız.

04. Hepsini bir araya getirin

telis kumaşı ile teneke kutu kaplama

Kullanmak istediğiniz bütün teneke kutuları  jüt ipi ile kapladıktan sonra belirli bir düzende ya rastgele bir şekilde bir araya getirin. Bütün teneke kutuları birbirine yapıştırın.

05. Süsleyin

teneke kutu süsleme

Kurdele ve farklı süs malzemeleri ile teneke kutuları süsleyin

06. Hazır

keten ip ile kalem kutusu yapımı

Keten iple teneke kutu kapma hobisini nasıl buldunuz? Sizce de çok güzel değiller mi?

Yorum Yazın