Keten İple Plastik Kova SüslemeKonu İçeriği

Keten iple plastik kova süsleme nasıl yapılır?

Plastik kovaları birden fazla yöntem kullanarak süsleyebilirsiniz. Bu yöntemlerden birkaçı olan kurdele, keten ip, boyama, kumaş gibi yöntemleri kullanabilirsiniz. Sıradan ve basit bir görünüme sahip olan kovaları keten ip kullanarak oldukça şık ve orijinal tasarıma sahip kovalara dönüştürebilirsiniz. Plastik yoğurt, Peynir, dondurma kovalarını çöpe atmak yerine geri dönüştürebilirsiniz. Yeni bir kova, sepet ya da kase yapmak yerine plastik kovaları, sepetleri ve kaseleri değerlendirebilirsiniz.

Keten ipi kullanarak hasır sepet, kova görünümü verebilirsiniz. Rengarenk bir sepet, kova yapmak istiyorsanız ise yün örgü iplerini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca kumaş ve kurdele kullanarak da hayal gücünüze göre farklı bir tasarım elde edebilirsiniz. Banyoda deterjan, sabun, şampuan gibi eşyaları içinde barındırabileceksiniz. Mutfakta ise patates, soğan gibi sebzeleri koyabileceğiniz gibi ayrıca da plastik kovayı çöp kovası olarak da kullanabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak kovaya çiçek, gül motifi ve düğme ekleyebilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • Plastik kova,
  • Keten ipi,
  • Astar,
  • Kenar danteli.

sepet


Keten iple plastik kova süsleme yapımı

Kovanın zemini için keten iple sık iğne yöntemini kullanarak tığ ile örün. Kovanın boyutuna geldiğinde iç kenarlarını tığ ile örerek yuvarlak şekli vermeye çalışın. Kovanın kenarları için ise örme işlemine aynı şekilde devam edin.

keten sepet keten sepet yapımı

Örme işleminin bitmesinden sonra ise kovanın içine koymak için astar dikin. Astarı dikmenin en kolay yolu ise astarı kovanın etrafına geçirip iğne ve iplik ile dikmektir. İsterseniz de astarın kenarına hazır dantel ya da kurdele geçirebilirsiniz. Plastik kovaya bir sap ekleyerek de sepet olarak da kullanabilirsiniz.

keten sepet nasıl yapılır keten ipten kova

Kovanın bitmiş halini ve farklı modelleri aşağıdaki görsellerden inceleyebilirsiniz…

keten ipten sepet yapımı dekoratif sepet kovadan sepet plastik sepet

Bir önceki yazımız olan İçecek Açma Halkalarından Nasıl Metal Çanta Yapılır? başlıklı yazımızda kutu kola açma halkalarından çanta yapımını anlattık.

Yorum Yazın