Kol Düğmeleri İle Kemer YapımıKonu İçeriği

Kol düğmeleri ile kemer nasıl yapılır?

Rengarenk düğmeler ile kemer yapımı, kot pantolonlarınızı, yazlık elbiselerinizi ve birçok kıyafetinizi daha farklı ve gösterişli gösterecek renk renk düğmelerden yapılan kemerlerle kendi tarzınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Birçok bayanın en fazla kullandığı aksesuarlarından birisi de kemerdir. Düğme kemeri elbiselerinizle kombin edebilirsiniz.

Zevkinize ve tercihinize göre farklı renklerde ve farklı boyutlarda düğmeler kullanarak kendi kemerinizi tasarlayabilirsiniz. Sadece düğmelere bağlı kalmayıp şekilli mıknatıslar, yüzükler, broşlar, küpe ve mıknatıslı harflerde kullanabilirsiniz. Ayrıca ahşap düğmeler de kullanabilir ahşap düğmeleri farklı renklere boyayabilirsiniz.

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • Renkli düğmeler,
  • Sicim,
  • Makas.

düğme kemer


Kol düğmeleri ile kemer yapımı

Sicimin uzunluğunu ve düğme miktarı kişiden kişiye değişir. Belinizin genişliğine göre sicim uzunluğu ve düğme miktarını ayarlayın. Sicimin uzunluğuna karar verdikten sonra sicimi ortadan ikiye katlayın. İlk düğmenin iç kısmına düğüm atarak kemeri yapmaya başlayın. Düğümü biraz pay bırakarak atın eğer biraz pay bırakmaz sanız kemeri bir ucundan diğerine bağlayamazsınız.

düğmeden kemer

İkinci düğmeyi ise ortadan ikiye katlama yaptığımız sicimin bir ucunu düğmenin bir ucuna diğer ucunu ise diğer ucuna geçirin. İpleri düğmelerden geçirirken düğmelerin bir defa üstünden bir defa altından geçirmeye dikkat edin.

kemerkemer 1

Bu işlemi bütün düğmelerde uygulayın. En son düğmede ise düğmenin arka kısmına bir düğüm atın ve kemeriniz artık kullanılmaya hazır.

kemerler

Kalpli Dostluk Bilekliği Örme Nasıl Yapılır? incelediniz mi?

Yorum Yazın