Kot Görünümlü Takı Kutusu YapımıKonu İçeriği

Kot görünümlü takı kutusu nasıl yapılır?

Takılar, kadınlar için elbiselerin tamamlayıcısıdır. Rengarenk elbiseleri farklı takılar ile süslerler. Rengarenk bileklikler, tokalar, küpeler, kolyeler bunlardan birkaçıdır. Kimi kadınlar takıları sadece özel günlerde kullanırlar kimileri takısız asla dolaşamazlar. Takı kullanmayı bu kadar seven kadınlar takıları nasıl muhafaza edecekleri konusunda kararsızlık yaşayabilmektedir.

Sizlerde takılarınızı sürekli kaybedip kaybolan takıların yerine sürekli yenilerini almak zorunda kalıyorsanız, muhakkak bir takı kutusu alın ya da evdeki eşyalar ile takı kutusunu kendiniz yapın. Hem takı kutusu hemde makyaj kutusu olarak kullanabileceğiniz Dekoratif Makyaj ve Takı Kutusu Yapımı başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Takıları her an elinizin altında bulmak istiyor iseniz Ahşap Takı Standı Yapımı başlıklı yazımızı inceleyerek takı standı yapabilirsiniz. Daha büyük bir takı ve makyaj kutusu istiyor iseniz Kumaş Dekoratif Kutu Yapımı Başlıklı yazımızı inceleyerek makyaj malzemelerinizi ve takılarınızı koyabileceğiniz bir kutuda yapabilirsiniz.


Kot görünümlü takı kutusu yapımı malzemeleri

  • Kot Kumaşı
  • Koli Bandı Kartonu
  • Karton
  • Tutkal
  • Makas
  • Kalem

kot takı kutusu malzemeleri

Kot görünümlü takı kutusu yapımı ve aşamaları

01. Yuvarlak karton parçası kesin

kot takı kutusu yapımı

Koli bandının iç kısmı ile 2 tane yuvarlak çizin, koli bandının dış tarafından da 2 tane yuvarlak çizin.

02. Koli bandını kot ile kaplayın

kot takı kutusu kaplama

Koli bandının etrafını kaplamak için tek bir parça kot kumaşı kullanın. Böylelikle orijinal bir görünüm elde edeceksiniz.

03. Yuvarlak kartonları kot ile kaplayın

kot takı kutusu nasıl yapılır

4 adet yuvarlak karton parçasını kot kumaşı ile kaplayın. Tutkal kullanarak yapıştırma işlemini yapabilirsiniz. Eğer elinizde tutkal yok ise yapıştırıcı da kullanabilirsiniz.

04. Bütün parçaları birleştirin

kot takı kutusu süsleme

Kot Kumaşı ile Kapladığınız Bütün parçaları koli bandına yapıştırın.

05. Kurumasını bekleyin

takı kutusu

Tüm parçaları yapıştırdıktan sonra ise koli bandının üzerine ağır cisimler koyarak daha kolay şekilde kurumasını sağlayabilirsiniz.

06. Hazır

toka kutusu

Tamamen kuruduktan sonra takı kutusunu farklı süsler ile süsleyebilirsiniz. Takılarınızı içinde saklayabilirsiniz. Boyutu biraz küçük olduğundan dolayı birkaç tane daha yapıp farklı takıları farklı kutulara koyabilirsiniz.

Yorum Yazın