Kozalaklarla Yapılabilecek 10 HobiKonu İçeriği

Kozalaklarla yapılabilecek 10 farklı hobi fikirleri

Havalar soğudu ve her çam ağacının altında bulabileceğiniz kozalaklar ile farklı ev eşyaları tasarlayabilirsiniz. Yapımları oldukça basit olan kozalak hobilerini yaparak ev dekorasyonunuz da farklılıklar yapabilirsiniz. Kozalakları kendi yapacağınız ev eşyalarına çevirerek hem ev bütçesine katkıda bulunabilir hemde ev dekorasyonunu yeniden dekore edebilirsiniz. Park ve bahçelerde gördüğümüz ama nasıl kullanacağımız ya da neler yapabileceğimizi tam olarak kestiremediğimiz kozalakları farklı ev eşyalarına dönüştürebilirsiniz. Sizler için hazırladığım birbirinden güzel ve şık tasarımlara sahip kozalaklarla yapabileceğiniz 10 harika hobiyi derledim.

Bir araya getirdiğimiz kozalaktan yapılabilecek 10 farklı kozalak DIY projelerini sizlerle paylaşıyoruz. Gelin hep birlikte bu doğal olan kozalaklardan neler yapılır? İncelemeye başlayalım.

01. Şık bir kapı süsü

Kozalaktan kapı süsü


Kapı süsleri her zaman evinize güzel bir hava katmaktadır. Doğada bulunan kozalakları değerlendirmenin güzel yollarından birisidir.

02. Güzel anılarınıza bir çerçeve

kozalaktan çerçeve

Farklı bir tasarım olan kozalaktan fotoğraf çerçevesi ile güzel anılarınız her zaman en şık bir çerçevede sergileyebilirsiniz.

03. Aynaları yeniden tasarlayın

Kozalaktan ayna yapımı

Sade ve oldukça basit bir aynaya sahip iseniz sadece çam ağacı kozalakları ile aynanızı sıradan görünümden kurtarabilirsiniz. Size gerekenler ise sadece bolca kozalak ve güçlü bir yapıştırıcı olacaktır.

04. Şirin kozalak baykuşlar

Kozalaktan biblo yapımı

Çocuklarınız için hem güzel görünen hemde tamamen doğal bir oyuncak yapabilirsiniz. Ayrıca ev dekorasyonunuz da da kullanabilirsiniz.

05. Kozalaktan kokulu mumluk

kozalaktan mumluk

Kokulu mumlar zaten güzellerdir ama kozalaklarla süslendikleri zaman daha da güzel olmaktadırlar. Birkaç tane küçük kozalakla sıradan olan bu mumu dekoratif bir hale getirebilirsiniz.

06. Kozalaktan sepet

kozalaktan sepet yapımı

Büyük boyutlu kozalaklar ile yapabilirsiniz. İsterseniz kozalak sepetini  istediğiniz bir boya ile boyayabilirsiniz.

07. Kozalak çiçek

Kozalak çiçek

Gerçeğinden ayrılması oldukça zor olan kozalak çiçekler ile evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

08. Kozalağın iğne yaprağından çömlek

Kozalaktan çömlek yapımı

Oldukça keskin olan kozalak yaprakları ile şık kase, sepet ve çömlek yapabilirsiniz. Yapımı hiçte kolay olmayan ama bitirdiğinizde buna değdiğini anlayacaksınız.

09. Kardan adam

Kozalaktan kardan adam yapımı

Oldukça sevimli ve şirin bir görünüme sahip olan kardan adam ile çalışma masanızı süsleyebilirsiniz.

10. Hayal gücünüz

Yapabileceğiniz en güzel ve sıra dışı fikirleri yine sizler tasarlayabilirsiniz.

Bir Yanıt - Yorum Ekle

Yorum Yazın