Kozalaktan Kapı Süsü YapımıKonu İçeriği

Kozalaktan kapı süsü nasıl yapılır?

Doğanın bizlere armağan ettiği çam ağaçlarının kozalaklarını farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Doğada bulunan kozalakları değerlendirmek ve eviniz için şık, dekoratif ve birbirinden farklı ve güzel objeler yapmak tamamen sizlerin elinde. Çeşit çeşit ve farklı boyutlardaki kozalaklar ile kapı süsleri, bebekler, kardan adam, baykuş, duvar panosu, çiçek saksısı, yılbaşı ağaçları ve hayal gücünüzün alabildiği her türlü şeyi kozalaklardan yapabilirsiniz.

Kozalakları toplamak kadar onları ev aksesuarı için değerlendirmek de oldukça eğlenceli olacaktır. İster davetleriniz için masanızda bulundurun, isterseniz de romantik bir akşam yemeğinde kullanabileceğiniz bir mumluk olarak da kullanabilirsiniz.

Burada sadece sizlerin kozalaktan nasıl kapı süsü yapacağınızı anlatacağım. Bu işlem için oldukça fazla kozalak toplamaya gayret edin. Kozalak sayısı ne kadar artarsa kapı süsünüz o kadar daha şık gözükecektir. Yaptığınız kapı süslerini sevdiklerinize, akrabalarınıza ve arkadaşlarınıza hediye edebilir ve onları mutlu edebilirsiniz.


İhtiyacımız olan malzemeler:

  • Kozalaklar,
  • Tel elbise askısı,
  • Plastik halkalar,
  • Kurdele ya da parlak kumaş parçası,
  • Renkli sprey boya.

Kozalaktan kapı süsü yapımı

Öncelikle kozalaklara plastik halkaları monte ediyoruz. Bu işlem biraz uzun sürebilir. Kozalak sayınız ne kadar fazla ise kozalaklara monteleme işlemi o kadar uzun sürecektir. Tel elbise askısını kapı süsünüzü hangi şekilde yapmak istiyorsanız o şekile getirin. Kapı süsünü yuvarlak şekilde ya da kalp şeklinde tasarlayabilirsiniz.

Kozalaktan akpı süsü

Şekil verdiğiniz askıya mümkün olduğunca sık şekilde kozalak yerleştirin. Kozalak sayısını ne kadar çok artırırsanız kapı süsünü daha şık gösterecektir. Bu aşama da isterseniz kozalakları sprey boyayla boyayarak farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Renk tercihi tamamen sizlerin hayal gücüne ve zevkine bağlıdır.

kozalakrtan kapı süsleri

Kurdele ya da kumaş parçasını kapı süsünün üst kısmına fiyonk şeklinde bağlayabilirsiniz. Rengarenk ve cıvıl cıvıl kapı süsleri yapmak sizlerin ellerinde sadece hayal gücünüzü serbest bırakın.

Aşağıdaki farklı kapı süslerinden de ilham alabilirsiniz…

çam kozalağı kapı süsü renkli kozalak yapımı kozalak kalp kozalak kapı süsü kozalak kapı süsleri

Yorum Yazın