Krapon Kağıdı İle Avize YapımıKonu İçeriği

Krapon kağıdı ile avize nasıl yapılır?

Yıllar ilerledikçe insanların tercihlerinde de değişiklikler olmaktadır. 90’lı yıllarda kristal avizeler moda idi. Herkesin salonunda muhakkak bulunurdu. Temizliği her ne kadar zor olsa da insanlar modanın peşinde olmaktan kaçınmıyorlar. Yıllar ilerledikçe avizelerde eskiye göre daha küçüldü ve daha renkli hale geldi.

İnsanlar artık salonları için bile rengarenk, boncuklu, krapon kağıdı kaplı avizeler arasında seçim yapıyor. Krapon kağıdı çabuk yırtılmayan ve süsleme işlemlerinde sıkça kullanılan bir malzemedir. Çocuk odaları ve mutfaklarda daha çok tercih edilmektedir. Renkli olmasından dolayı ortama güzel bir hava katacaktır.

Krapon kağıdı ile avize yapımı malzemeleri

  • Renkli Krapon Kağıdı
  • Japon Feneri
  • Makas
  • Tutkal
  • Su Bardağı
  • Kalem

Krapondan avize


Krapon kağıdı ile avize nasıl yapılır?

01. Krapon kağıtlarını kesin

krapon avize

Krapon kağıtlarını yuvarlak şekilde kesin. Bu işlemi daha kolay ve hızlı bir şekilde yapmak için krapon kağıtlarına yuvarlaklar çizin ve makas ile kesin. Çemberleri daha düzgün çizebilmek için su bardağı kullanabilirsiniz.

02. Kağıtları fenere yapıştırın

krapon kağıdı ile avize

Krapon kağıtlarını fenerin üzerine en alt kısımdan başlayarak yapıştırın. Bu işlemi ne kadar düzgün yaparsanız avize o kadar güzel görünecektir.

03. Kullanmaya hazır

krapon kağıdı

Tüm yüzeyi krapon kağıdı ile kapladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. farklı renklere krapon kağıtları kullanarak farklı tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Bu tasarımları çocuk odasında veya mutfak, koridor da kullanarak evinizi şık bir avize ile süsleyebilirsiniz.

avize

Krapon kağıdı ile yapılan avizeleri nasıl buldunuz? Bir başka hobi konumuzda buluşmak dileği ile…

Yorum Yazın