Küçük Not Defteri YapımıKonu İçeriği

Küçük not defteri nasıl yapılır?

Öğrencilerin en çok kullandığı eşyalardan birisi olan not defterleri farklı boyutlarda olabilir. Küçük, büyük, kalpli, yuvarlak, yıldız şekilli ve daha birçok çeşidi vardır. Kimi insanlar sadelikten yanadır sadece not tutma peşindedirler, kimileri ise not tutmanın yanında not tutacakları defterinde güzel ve gösterişli olması peşindedirler. Bana göre en güzeli küçük ebatlarda olan not defterleridir. Hem her yere taşıyabilirsiniz hemde küçük notlar alabilirsiniz. Bilgisayarda, ofiste, okulda ve evde insanların en çok kullandığı eşyalardan birisidir. Bir bakıma insanlar için hatırlatıcı görevi görüyor.

Yapışkan postitleri bilmeyeniniz yoktur. Kitaplara önemli notlar almak için sağına soluna yapıştırmayan yoktur. İsterseniz bir kaç tane farklı renkte postiti de kullanarak renkli bir defter tasarlayabilirsiniz. Şimdi size postiti bir deftere nasıl dönüştüreceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Küçük not defteri yapımı malzemeleri

küçük defter nasıl yapılır


  • Postit
  • Makas
  • Tutkal
  • Karton
  • Kumaş Parçası
  • Lastik Kumaş
  • Düğme

Küçük not defteri yapımı ve aşamaları

01. Karton parçasını kumaşla kaplayın

postit defter yapımı

Postitin Boyutuna göre karton parçasını kesin. Karton parçasını kumaş parçası ile kaplayın. Tamamen kuruduğundan emin olun.

02. Postisti karton parçasına yapıştırın

defter yapımı

Kumaşla kapladığınız karton parçasını postitin üzerine tamamen kapatacak kadar kaplayın.

03. Defteri süsleyin

defter süsleme

Lastik kumaşın orta kısmına düğmeyi dikin ve lastik kumaşın iki ucunu birleştirin. Farklı şekillerde de süsleme yapabilirsiniz. Lastik kumaş kullanmak yerine kurdele de kullanabilirsiniz.

küçük defter

Not tutmak isteyenlere küçük not defteri kendin yap projesini nasıl buldunuz?

Yorumlar - Yorum Ekle

Yorum Yazın