Kullanılmayan Gömlekten El Çantası YapımıKonu İçeriği

Kullanılmayan Gömlekten El Çantası Yapımı

Kullanılmayan gömlekten el çantası yapımı hem hobi hemde dönüşüm olarak fayda sağlamaktadır. Kadınlar kullanılmayan ürünleri atmak istemezler. Genellikle bu ürünleri bir şekilde değerlendirmek ister. Bunu da çoğu zaman gerçekleştirebilirler. Örneğin kullanılmayan bir kıyafet kadınların elinde bir anda takı çantasına dönüşebilir. Ya da eskiyen bir kıyafet bir süre sonra toz bezi olarak kullanılır. Bu şekilde her ürün kendine yeni bir alan bulabilir. Kullanılmayan gömleklerin değerlendirileceği pek çok alan vardır. Bunlardan biri de el çantası yapımı olarak değerlendirilmesidir.

Kullanılmayan Gömlekten Çanta Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Kullanılmayan gömlekten çanta yapmak için öncelikle kullanılmayan gömleğe ihtiyaç vardır. Bunun için kendi kullanmadığınız gömlekleri kullanabildiğiniz gibi eşinizin, babanızın ya da abinizin de kullanılmayan gömleklerini tercih edebilirsiniz. Hatta bu işlem için erkek gömleği kullanmak daha avantajlı olacaktır. Ç30ünkü erkek gömlekleri daha büyük olduğu için bu sayede büyük çantalar elde etmek de kolay haline gelir.

Çantanın hangi renk olmasını istiyorsanız; ona uygun gömlek seçmeniz gerekir. Daha sonra da gömleğin rengine uygun ipe ihtiyaç duyarız. Çanta yapımı sırasında dikim işlemi gerçekleştirmek için ipe ihtiyaç vardır. Son olarak çanta kulpu için metal kulplara ve süslemek için boncuk ya da etiket gibi malzemeler gereklidir.


Kullanılmayan Gömlekten El Çantası Nasıl Yapılır?

  • İlk önce gömleği koltuk altında düz bir şekilde kesin.
  • Gömleğin altını da düzleyin.
  • Düğmeleri çıkararak; iki alana birbirine dikin. Bu işlem için dikiş makinesi kullanabileceğiniz gibi elinizde de dikim yapabilirsiniz.
  • Altını kestiğiniz gömleğin alt kısmını birbirine dikin. Bunu çantanın altını oluşturmak için yapıyoruz. Ayrıca aynı renk ip kullanarak çok kolay bir şekilde dikebilirsiniz.
  • Üst kısmında bir parmak boşluk bırakın. Boşluğun içine ip geçebilecek şekilde dikin. Bunu büzgü yapıp, çatanın ağzını kapatmak için uyguluyoruz.
  • Çantanın büzgü kısmından ipi geçirin ve bağlayın. Bu şekilde ihtiyaç duyduğunuzda ipi açarak çantanızın ağzını açmış olursunuz.
  • Büzgünün kenarlarına metal kulpları dikin. Eğer metal kulp bulamazsanız; gömleğin kol kısmından kalan kumaşlar ile de çanta kolu yapabilirsiniz.
  • Çantanız bittikten sonra istediğiniz malzemeler kullanarak süsleme işlemini yapabilirsiniz. Süslemesi bittikten sonra güle güle kullanın.

Yorum Yazın