Marul Lif Yapılışı Ve ModelleriKonu İçeriği

En Şık Marul Lif Yapılışı Ve Modelleri

Lif modellerinin yapılışlarını anlatmaya devam ediyoruz. Çeyizlerin vazgeçilmezi el emeği göz nuru lifler arasında en çok tercih edilenlerden biri de marul lif modelleridir. Kolaylığı ve pratikliği ile de çabuk biten bu lifleri yapmak zamanınız almaz. Bu nedenle bayanlar daha çok bu modele yönelir. Bu yazımızda sizler için Marul lif yapılışı ve modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Anlatımlı olarak hazırladığımız bu yazımızdan sonra siz de kendi liflerinizi kendiniz örecek, ya da yakınlarınıza örerek hediye edeceksiniz. El örgüsü lifler, dışarıdan aldığınız plastik liflere oranla hem daha sağlıklı hem de daha kalitelidir. Bu nedenle de çok tercih edilir.

Marul Lif Yapılışı

Siz de örgüyü hobi olarak ya da para kazanmak için yapıyorsanız, Marul lif yapılışı ve modelleri için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Yedi zincir çekerek, lif yapımına başlıyoruz. Daha sonra zinciri halka yapıyor ve içini de 7 fıstıkla dolduruyoruz. Lifimiz yuvarlak olacağı için her sırada arttırarak devam ediyoruz. Üçüncü sırada da fıstıkları arttırarak örmeye devam ediyoruz. Araya başka renk katmak isterseniz ya da lifinize desen yapmak isterseniz beşinci sırada yeşil ekleyerek tomurcuk yapabilirsiniz. Bir sonraki sırada ise çiçekleri yapmak için istediğiniz rengi ekleyebilirsiniz. Bu şekilde her sırada fıstıkları arttırarak örgümüzü yapmaya devam ediyoruz. Bir dahaki sırada iki çiçek yapacağımız için iki ayrı yeşil tomurcuk koyuyoruz. Bir sonraki sırada da yine yeşil tomurcukların ortasına çiçek koyuyoruz. Daha sonra beyaz ip ile iki sıra daha örerek lifimizi tamamlıyoruz.


Bu yazımızda sizlere Marul lif yapılışı ve modelleri hakkında bilgiler verdik. Galerimizde onlarca lif modeli bulunmaktadır. Bu modeller arasından renk ve desen fikirleri alabilirsiniz. Bütün lif modellerinin anlatımlı yapılışları da sitemizde yer alıyor. Dilediğiniz zaman siz de sitemize gelebilir,  bu lifleri hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Kolay ve pratik yapımları ile herkesin yapabileceği bu lifleri isterseniz çeyizlerde, isterseniz evinizde, isterseniz de sevdiklerinize hediye ederek kullanabilirsiniz. Hepsi birbirinden güzel olan onlarca lif modeli ve yapılışları için siz de sitemizi takip edin.

Yorum Yazın