Mutfak Dekorasyonu FikirleriKonu İçeriği

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Mutfak dekorasyonu evinizin en çok kullanılan alanı olması nedeniyle çok önemlidir. Mutfak dekorasyonunuz ile mutfağınız hem sizin için kullanışlı bir alan oluşturmalı hem de şık bir görünüme sahip olmalıdır. Biz de bu yazımızda mutfak dekorasyonu fikirlerini araştırdık ve sizler için derledik.

mutfak dekorasyonu

Evinizde yapacağınız her değişiklikte olduğu gibi mutfak dekorasyonunda da adım atmadan önce nasıl bir mutfak sahibi olmak istediğinizi ayrıntılarıyla beraber düşünmelisiniz. İlk olarak mutfağınızda görmek istediğiniz ana rengi belirleyerek işe başlamalısınız. Daha sonra mutfağınızın klasik bir görünüme mi yoksa modern bir görünüme mi sahip olmasını istediğinizi belirlemelisiniz. Bu adımlardan sonra mutfağınızda kullanılacak malzemeler hakkında aşağıda sizlerle paylaştığımız fikirler yol gösterici olacaktır.


mutfak dolabı modelleri

Mutfak Dolapları

Mutfak dolapları evde hanımların en çok kullandığı alanlardır. Bu açıdan mutfak dolaplarının hem görünüş açısından şık ve zarif hem de kullanım açısından kolay ve rahat olması gerekir. Mutfak dolaplarının rengini seçerken dikkatli olmalısınız. Açık renkler içinizi ferahlatacak olsa da çabuk kirlenmeleri açısından sorun oluşturabilir. Eğer beyaz renkli mutfak dolapları yaptırmayı düşünüyorsanız alt ve üst kısımlarına farklı renkte şerit çektirmenizi öneriyoruz. Böylece mutfak dolaplarınız modern ve şık bir görünüme sahip olacaktır.

mutfak zemin modelleri

Mutfak Zemini Nasıl Olmalı?

Mutfak zemini nasıl olmalı sorusunun cevabı çok önemlidir. Çünkü evin en çok kullanılan alanlarından olan mutfağınızın zemini en çok ve çabuk kirlenen alanlardan bir tanesi olacaktır. Dolayısıyla temizliği kolay olan malzemelerin kullanımı hayati öneme sahiptir. Ayrıca evinizde çocuklar veya yaşlı bireyler bulunuyorsa kayma riski az olan zemin malzemeleri kullanmalısınız. Mutfak zemininizde fayans kullanmak temizlik açısından işinizi kolaylaştıracaktır.

mutfak tezgahı

Mutfak Tezgahı  Nasıl Olmalı?

Mutfağınızda en çok kullanacağınız yer hiç şüphesiz mutfak tezgahınız olacaktır. Bu yüzden mutfak tezgahı seçimi çok önemlidir. Mutfak tezgahınız ne kadar geniş ve kullanışlı olursa sizin işiniz o kadar kolaylaşacaktır. Tezgahınızı mümkün olduğu kadar geniş seçmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca mutfak tezgahının oluklu olması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü oluklu mutfak tezgahı üzerinde biriken su gibi sıvı maddelerin halınıza dökülmesini önleyecektir. Bu da mutfağınızın temizliği açısından size fayda sağlayacaktır.

granit mutfak tezgahı

Tezgah malzemesi olarak birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Hobistil ailesi olarak tezgah seçiminizde granit mutfak tezgahı kullanmanızı öneriyoruz. Böylece granitin sağlam yapısı sayesinde uzun yıllar hiç sorun yaşamadan tezgahınızı kullanabilirsiniz.

küçük mutfak dekorasyonu

Küçük Mutfak dekorasyonu

Küçük Mutfak dekorasyonu yaparken iyi bir tasarım yapmak oldukça zordur. Dolayısıyla tasarım yaparken kullanımı pratik alanlar ortaya çıkarmak oldukça önemlidir. Küçük mutfaklarda renk seçimi mutfağınızın daha büyük görünmesi açısından oldukça önemlidir. Bu açıdan beyaz renk seçmeniz mutfağınızı olduğundan daha geniş gösterecektir. Mutfağınızdan alan kazanmak için duvara gömme sistemleri tercih edebilirsiniz. Tezgahınızdan verim elde etmek amacıyla aynı zamanda yemek masası olarak kullanılabilen entegre sistemler de tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımızda sizlere, evinizde kolayca yapabileceğiniz Peçete Yüzüğü Yapımı- Peçete Halkası Yapımı hakkında bilgi vermiştik.

Yorum Yazın