Mutfak İçin Harika Saat TasarımıKonu İçeriği

Mutfak için harika saat tasarımı ve yapılışı

Mutfaklarda bir saatin bulunmaması büyük bir sorun. Eğer mutfağınızda bir saat bulunmuyorsa ve günün büyük çoğunluğunu mutfakta geçiriyorsanız bu sizin işlerinizin aksamasına neden olacaktır. Genellikle ilkokul öğrencilerine verilen ödevlerden birisidir saat yapımı. Basit birkaç yapıştırma ve boyama işleminden sonra sıra dışı ve oldukça gösterişli bir mutfak saatine sahip olabilirsiniz.

Mutfakta oldukça güzel ve dekoratif bir yer kaplayacaktır. Plastik kaşıkları sadece saat yapımında değil avize yapımında da kullanabilirsiniz. Plastik Kaşıklardan Şık Avize Yapımı adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • 6 adet plastik kaşık,
  • 6 adet plastik çatal,
  • Sprey boya,
  • Yapıştırıcı,
  • Makas,
  • Mukavva,
  • Saat motoru.

mutfak saati


Mutfak saati nasıl yapılır?

Saat yapımı için altı tane kaşık altı tane de çatal kullanacağız. Renkli çatal ve kaşık bulabilirseniz daha şık ve gösterişli bir saate sahip olabilirsiniz. Beyaz renkte olursa ise sprey boya ile boyayabilirsiniz. Kaşık ve çatalları boyama ve yapıştırma işleminden önce iyice yıkayın. Eğer iyi yıkamazsanız boyama aşamasında pütürler oluşabilir.

mutfak saati yapımı

Mukavvanın üzerine çay tabağı ile bir daire çizin. İsterseniz daha büyük bir daire elde etmek için çorba kasesi kullanabilirsiniz.

saat

Saatin motoruna akrep ve yelkovanı takmak için mukavvanın tam ortasına bir delik açın.

saat nasıl yapılır

Plastik kaşık ve çatalları en alt kısmından başlayarak yaklaşık iki cm kadar yapıştırıcı sürün. Bolca yapıştırıcı kullandığınızdan emin olun.

saat yap

Yapıştırıcı sürdüğünüz kaşık ve çatalları ilk olarak saatin en üst kısmına yapıştırın. Saatin en alt kısmına, sağ ve sol kısmına da bu işlemi yapmaya devam edin. Saatin motorunu plastik kaşık ve çatalları yapıştırmadan önce takın. Saatin ön tarafına ise akrep ve yelkovanı sabitleyin.

saat yapılışıplastik saat yapımı

Mutfakta kullanmak üzere sıra dışı bir saate sahip oldunuz.

Yorum Yazın