Nako Örgü ModelleriKonu İçeriği

Nako Örgü Modelleri

Geçmişten bu yana yapılagelen örgü modelleri kadın ve erkek fark etmeksizin herkesin ilgi alanına giriyor. Sizlere sayfamızda nako marka iple yapabileceğiniz çeşitli örgü modellerinin yapılışlarını paylaşıyoruz. Örgü denildiği zaman pek çok kategori söz konusu olmaktadır. Bu kategoriler arasında battaniye, kazak, şal, bere, yelek ve daha birçok giysi yer alıyor. Kışları bizi sıcak tutan örgü kıyafetler aynı zamanda vakitleri değerlendirmek adına güzel bir hobidir. Örgüler şişle yapılabildiği gibi aynı zamanda tığ ile de yapılmaktadır. Bebekler için yapılan küçük boyuttaki örgüler tığ kullanılarak rahatlıkla yapılabilir.

Örgü Modelleri Yapılışları

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi sayfamızda sizler için örgü yapılışları hakkında anlatımlara yer vermekteyiz. Örgü denildiğinde dünya genelinde akla gelen ilk markalardan olan nako örgü ipi anlamında açık ara lider konumdadır. Sitemizde nako markasının iplikleriyle yapılan modellere de yer vermekteyiz. Sürekli olarak güncellediğimiz kategorilerde aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz.


Nakoyla Yapılan Örgüler

Örgü ipi markası olarak lider konumda olan nakoyla yapılmış birbirinden şık örgü modellerini sizler için derledik. Özellikle kazaklarda kullanılan bambu örgü örneği için şu işlemleri yapmalısınız. İki tane şişle örgüye başlayınız. Ardından ipliğin yönünü kendimize doğru çekiyoruz. Daha sonra 1 ilmek düz örüyoruz. Yanında bulunan ilmeği de düz örüyoruz. Böylece iplik önden arkaya doğru şişin üzerine atılır. Şişin üzerinde bulunan ipliği düz ördüğümüz 2 ilmeğin üzerinden geçiriyoruz. Bu şekilde bütün sırayı bitiriyoruz. Örgünün arka yüzüne geçtiğimizde ise bütün ilmekleri ters örgü örüyoruz.

Sık kullanılan örgülerden birisi de yıldız örgü modeli olup özellikle yelekler için uygundur. Örgüye arka yüzünde başlayıp 3 ilmek topluyoruz. İlmekleri sol şişten çıkarmadan ipliği şişe bir defa doluyoruz. Ardından sağ şişi aynı yere batıp ilmeği alıyoruz. 3 ilmeği kesip 3 ilmeği arttırıyoruz. Sol tarafındaki 1 ilmeği ise ters örüyoruz. Örgünün ön yüzünü ise düz örüyoruz. Arka kısma geçerek ikinci yıldızı yapıyoruz. İkinci yıldızı yaparken iki yıldızın ortasına yıldız yaparak ilerliyoruz. Bu şekilde devam ediyoruz. Yıldızların ortasındaki ilmekler ise tek örülmektedir. Model tamamlandığında yıldızlar çapraz olarak dizilmektedir.

Yorum Yazın