Oje İle Bardak Süsleme Yöntemi



Konu İçeriği

Oje ile bardak süsleme nasıl yapılır?

Kadınların yaratıcılık ve yenilik hakkındaki düşünceleri ve fikirleri her geçen gün daha da artmaktadır. Kadınlar mutfakta kullandıkları cam eşyaları değerlendirmenin birçok yolunu bulmuşlardır. Bunlardan sadece birisi olan oje ile cam bardak boyama ile rengarenk bardaklara basit birkaç adımda sahip olabilirsiniz. Rengarenk ojeler ile farklı, yaratıcı ve sıra dışı bardak boyamalar yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan sadece evde kullandığınız cam bardakların altlarını ya da kenarlarını oje ile dilediğince süslemek. Evde yapacağınız boyama ile yeni alınmış bardaklar kadar orijinal bir görünüm elde edebileceksiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • Cam bardaklar,
  • Renkli ojeler,
  • Simli ojeler,
  • Kürdan,
  • Bir kap su,
  • Bant.

oje oje süsleme


Oje ile bardak süsleme yapımı

İki farklı şekilde oje ile bardak boyama yöntemi göstereceğim. İlk yöntem için kullanmak istediğiniz ojeyi alarak cam bardak üzerine herhangi bir şekil verebilirsiniz. Bu şekillere örnek olarak çiçek, gül, çilek, yaprak ve rastgele noktalar gibi birçok alternatifi kullanabilirsiniz.

oje bardak süslemeoje ile bardak süsleme

Burada yaprak desenini vermeye karar verdik ama sizde yaprak deseni model alarak herhangi bir nesneyi bardağa aktarabilirsiniz. Boyama işlemini ister noktalar halinde ister de fırça darbeleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

oje ile bardak süsleme 1 oje ile bardak süsleme 2

Belli bir şekil oluşturduktan sonra ise ojeden koyduğunuz noktaların üzerine daha açık renk bir oje damlatabilirsiniz. İsterseniz de rengarenk ojeler kullanarak renkli bir görünüme sahip bir bardak elde etmeniz oldukça basit. Renkli ojeler ile işiniz bittiğinde bardağınıza biraz ışıltı katmak için simli oje kullanabilirsiniz. Simli oje kullanmak tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Cam bardağınız kullandığınız halinden oldukça farklı ve ışıltılı bir görünüme sahip oldu.

oje ile bardak süsleme 3 oje ile bardak süsleme 4 oje ile bardak süsleme 6

İkinci yöntem için ise bant işimizi oldukça kolaylaştıracaktır. İlk olarak boyama yapmak istediğimiz cam bardakların alt kısmından başlayarak biraz yapıştırın. Eğer yan tarafların da oje ile boyama yapmak istiyorsanız bantlama yaptığınız bölümü biraz yukarıdan başlayın.

oje ile süsleme teknikleri

Derince bir kaba su koyun. Su dolu kaba cam bardak boyama da kullanacağınız renkli ojeleri damlatın. Damlattığınız ojeleri kürdan ile dağıtın. Ebru sanatında kullanılan teknik gibi. İstediğiniz şekilde renkleri dağıtabilirsiniz. Bardakların bant yapıştırma yapmadığınız yüzeyine renkli ojelerin olduğu kaba yavaşça batırın.

oje ile süsleme teknikleri nelerdir oje ile süsleme teknikleri nelerdir 1 oje bardak boyama

Bardakları sudan çıkarın ve kuruması için ters çevirin. Hemen kuruması için oje kurutucu da sıkabilirsiniz.İkinci oje ile bardak boyam tekniği de bu kadar sizde oje ile bardak süsleme tekniklerini beğendiyseniz evinizde uygulayabilirsiniz.

oje bardak boyama 1 oje bardak boyama 2 oje bardak boyama 3

Aşağıdan farklı bir oje ile bardak boyama tekniğine ulaşabilirsiniz…

Yorum Yazın