Oluklu Karton İle Dekoratif Odun Nasıl Yapılır?Konu İçeriği

Oluklu karton ile dekoratif odun nasıl yapılır?

Oluklu kartonların birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı çocuklar için el işi amaçlı kullanılması, ana sınıfındaki çocukların el işi derslerinde kullanılması ve buna benzer birçok alanda kullanılabilir. Ama Oluklu kartonun bu seferki kullanım alanı biraz farklı ve oldukça ilginç bir tasarıma sahip. Oluklu kartondan odun yapımı ile evinizin dekorasyonuna farklı bir hava katabilirsiniz.

Yapması oldukça eğlenceli ve basittir. Teknoloji ve tasarım dersi alan öğrencilerde bu tür faaliyetleri derslerinde yapabilirler.

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • Oluklu karton,
  • Makas,
  • Guaj boya,
  • Yapıştırıcı,
  • Fırça,
  • Kağıt bant.

Oluklu karton ile odun yapımı

İlk olarak oluklu kartondan bir ince bir kalın rulo oluşturun. Oluşturduğunuz bu ince parça odununun budak kısmını oluşturacak. Eğer budaksız bir ağaç tercih ederseniz ince rulo parçaları kullanmayın. İnce rulo parçalarını üs kısımları üçgen biçimde olacak şekilde kesin. Oluşturduğunuz parçaları kalın ruloya bant yardımı ile sabitleyin. Kağıt bant kullanmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.


kartondan odun yapımı dekoratif odun yapımı

Bu aşamadan sonra ise odunu istediğiniz bir renkte boyayabilirsiniz. Kahverengi tonları ya da beyaz oduna çok yakışacaktır. Bu işlemleri birkaç odun için daha devam edin. Evinizde şömine var ise şömineye koyabilir ya da ev dekorasyonu için kullanabilirsiniz.

kartondan odun dekoratif odun

Yorum Yazın