Örgü Erkek Çocuk Şapka ve Atkı ModelleriKonu İçeriği

En Yeni Örgü Erkek Çocuk Şapka ve Atkı Modelleri

Soğuk kış günlerinde çocuklarımızı en iyi şekilde ısıtan eşyalar arasında örgü şapka ve atkılar yer alıyor. Kışın soğuk havalarda kulakların ve boynun üşümemesi için atkı ve bere ile çocukları korumak önemlidir. Gerek kendi çocuklarınıza örenebilir gerekse sevdiklerinize örgü atı ve bere modelleri yaparak hediye edebilirsiniz. Sizler için birbirinden hoş örnekleri seçtik.

Ponponlu Bere Nasıl Örülür ?

Erkek veya kız farketmeksizin tüm çocuklara çok yakışan ponponlu berenin nasıl yapılacağını anlatacağız. Ponponlu bere modeli için ilk olarak 92 ilmekle başlıyoruz. Bunun için 4 veya 4.5 numaralı şiş kullanabilirsiniz. Ardından 2 ters 2 düz olmak üzere 18 sıra örünüz. Yapacağımız anlatım misinalı şiş içindir. İlk, ikinci ve üçüncü sırayı düz olarak dördüncü, beşinci ve altıncı sırayı ise ters olarak örünüz. Bu işlemi 8 kere tekrarladıktan sonra 3 sıra düz örünüz. Ardından ise 5 sıra bir düz bir ters örünüz. Ardından ise bir düz iki ilmek kez dola şeklinde devam ederek 10 ilmek örüp sonra iki ilmek kes dola şeklinde sırayı tamamlıyoruz. Yedinci, sekizinci, dokuzuncu ve onuncu sıralarda ise bir düz bir ters örünüz. Ardından zincir yaparak bereyi büzünüz ve ponponları geçiriniz.


Köpek Figürlü Bere Modeli Nasıl Örülür ?

Erkek çocukları dikkat çekici berelerini sevmektedir. Çocuğunuz için köpek figürlü bere modeli yaparak sıcak tutabilirsiniz. İlk olarak bir ters bir düz lastik örerek başlayın. Kıvrılma payına göre 15-20 sıra örebilirsiniz. Ardından istediğiniz boyuta ulaşana kadar düz örgü yapın. Eksiltme yerine geldiğinizde her 8 ilmekte bir büzün. Öbür sırada ise 7 ilmek örün ve bir tane büzün. Giderek azaltın. Berenin kulaklarını yapmak için ise siyah ve beyaz iplerle ayrı ayrı 18 ilmek başlayarak 15 cm kadar düz örgü örün. Ardından bu iki parçayı kulağına ovallik vererek dikiniz. Her iki kulağı diktikten sonra 2 tane siyah düğmeyle köpek gözlerini dikip bereyi tamamlayınız. Bıyık, kaş gibi süslemelerde yapabilirsiniz. Çocukların çok sevdiği bu modeli keyifle öreceksiniz.

 

Yorum Yazın