Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır?Konu İçeriği

Örgü makyaj çantası yapımı

Mutlaka denk gelmişsinizdir, örgü ile örülmüş olan el çantalarına. Örgü işi ile yapılmış çantaların muhteşem ve şık görünmelerinin arkasında zahmetli bir el işçiliği vardır aslında. Bu yüzden diğer çantalara nazaran daha yüksek tutarlarda satılmaktadırlar. Peki, kendi çantanızı kendiniz yapabileceğinizi söylesek? Evet, bu yazımızdan sonra sizler de kendi örgü çantanıza sahip olabilecek kadar yeterli bilgiye gelebileceksiniz.

Yazımızın ilk girişinde söylediğimiz gibi örgü çanta yapımı, biraz zahmetli bir iştir. Kullandığınız ipten tutun kullandığınız şişe kadar çok incelikler gerektirmektedir. Şimdi bu konumuzda sizlere örgü makyaj çantası nasıl yapılır? hakkında bilgiler vereceğim sizde kendi gonca örgü makyaj çantanızı yaparak makyaj malzemelerinizi derli toplu nizami bir hale getirebilirsiniz.

Örgü Makyaj çantası


Örgü çanta nasıl yapılır?

El emeği göz nuru örgülerden şık ve muhteşem örgü makyaj çantası yapmaya başlarken 5 numara şişle 46 ilmek ve çift kat Gonca ile 10 santim haraşo örerek çanta yapımına başlıyoruz. Yine 5 numaralı şişle 10 santim haraşo örüp ilmekleri tek bir seferde kapatıyoruz. Daha sonra örgü çantanızı iki yan tarafından dikiyoruz. Dikme işleminden sonra çantanın fırfırları için örgünün ilk kısmından firenze tiftik ile 46 ilmek çıkarıyoruz. İlk sırada düz bir örgü örün.

Örgünün 3’üncü sırasında ise, her iki ilmekte bir tane olmak üzere, ilmekten ilmek çıkartarak artırıyoruz. Çanta örgümüzün 5’inci sırasında ise, 3 ilmekte bir olacak şekilde, ilmek artırarak örüyoruz. Örgü çantanın 5’inci sırasının sonuna gelindiğinde 150 ilmeği tek seferde kapatıyoruz.

2’inci sıradaki haraşoyu boş bırakarak, 3’üncü sıra haraşoyu yeniden 46 ilmek çıkartarak aynı işlemi tekrarlayın. Son olarak bu şekilde toplamda 13 adet fırfır yaparak örgü makyaj çantanızı bitirmiş olacaksınız.

Evet, hanımlar bir örgü çantamızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Hepinize bol örgülü günler dileyerek kolay gelsin diyelim.

Örgü makyaj çantası modelleri

Örgü Çanta Modelleri Makyaj Örgü Makyaj Çanta Yapımı Örgü makyaj çantası modeli

Bir diğer konumuzda sizlere Keçeden Gül Yapımı ve Modelleri başlıklı yazımızda keçe ile gül nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatmıştık.

Yorum Yazın