Örgü Telefon Kılıfı YapılışıKonu İçeriği

Örgü Telefon Kılıfı Yapılışı

Günümüz teknoloji çağı olduğu için cep telefonları olmazsa olmazımız haline gelmiş durumda diyebiliriz. Cep telefonlarını korumak için çeşitli kılıflar kullanmaktayız. Piyasada farklı renklerde telefon kılıfları bulmak mümkün. Dışarıda satılmakta olan telefon kılıfları yerine sizde el örgüsü kılıflar yapabilirsiniz. El emeği göz nuru olan bu kılıflar sevdikleriniz için daha değerli olacaktır. Örgü telefon kılıfları normal kılıfların üzerine geçirilerekte kullanılabilir. Sizlere bu yazımızda hoş bir telefon kılıfının nasıl örüleceğini anlatıyor olacağız. Zevkinize göre farklı renklerde örebilirsiniz. Farklı motifler ile süsleyerek hareket katabilirsiniz.

Tığ İşi Telefon Kılıfı Yapımı

Son yıllarda en çok kullandığımız teknolojik eşyalar şüphesiz akıllı telefonlarımız. Hal böyle olunca çok kolay toz alabiliyor, leke kapabiliyorlar. Kılıfsız telefon kullanmak tamamen riskli hale geliyor. Farklı telefon kılıfı alternatifi arayanlar için özellikle kış günlerinde hoş bir aksesuar olacak tığ işi telefon kılıfı modelini sizler için yazdık. Yapımı son derece kolay olan bu model şık bir görünüm sergilemektedir. Uzun kış günlerinde bu zevkli örgüyle vaktinizi değerlendirebilirsiniz. Bu modeli yapabilmeniz için çok fazla bilginiz olması gerekmiyor. Eğer zincir çekmeyi, trabzan yani dolgu yapmayı ve sık iğneyi biliyorsanız rahatlıkla sizde örgü telefon kılıfı yapabilirsiniz. Aşağıda yapılışını verdiğimiz modelin ölçülerini büyüterek tablet kılıfı da örebilirsiniz.


Kolay Telefon Kılıfı Yapımı

Yapımını anlatacağımız model basit ve tek renkten oluşuyor. Dilerseniz üzerine farklı renklerde çiçekler yaparak hareket kazandırabilirsiniz. Malzeme olarak 8 katlı iplik ve 3.5 mm tığ kullandığımızı belirtelim. Kılıfın tabanı için ilk olarak 16 zincir çekiyoruz. Ardından telefon kılıfı modeli yapımına başlıyoruz. Çektiğimiz zincirlerdeki tüm ilmeklerin üzerine sık iğne örüyoruz. Burada zincirin her iki tarafına da sık iğne örüyoruz. 18 sıraya ulaşana kadar aynı işlemlere devam ediyoruz. Zincir sayısını telefonunuza göre ölçerek arttırabilirsiniz. Telefon boyutuna ulaşana kadar örmeye devam ediniz. Ardından ipinizi sabitleyerek bitirin. Dilerseniz bu örgüyü trabzanla da yapabilirsiniz. Düz bir model olduğu için dilerseniz süslemek için yine tığla çiçek yapıp dikebilirsiniz. Farklı Bir şey denemek isterseniz keçeyle çiçek yapıp yapıştırabilirsiniz.

Yorum Yazın