Oyuncak Bebek Elbisesi Yapılışı


Oyuncak Bebek Elbisesi Yapılışı

Pek çok kadın küçüklüğünde bebeklerine elbise dikme çabalarına girişmiş, oyuncak bebek elbisesi yapılışı öğrenmeye çalışmıştır. Barbie bebekler ya da büyük bebekler için çoraplardan yapılan giysiler bazen harikalar yaratmamıza neden olacak güzelliktedir. Bunları yaparken, birkaç parça kumaş, iğne iplik ve makas yeterlidir.

Peki bunları çok daha güzel yapabilmenin yolu nedir? Bu işi yapıp para kazanan binlerce insan vardır. Özellikle yurt dışında bu meslek sayesinde marka olan birçok insan bulunuyor. Sizin de elinizden geliyorsa çok basit bir şekilde oyuncak bebek elbisesi yapılışı videoları ile kıyafetler yapabilirsiniz.

Oyuncak Bebek Elbisesi Yapılışı Örnekleri

Oyuncak Barbie bebekler için dikişsiz mayo ve bikini yapmak oldukça kolaydır. Bunun için likralı bir kumaş ile makas işinizi görecektir. Uzun bir şerit olarak kestiğiniz kumaşı Barbie bebeğe giydirerek göğüslerini kapatın ve arkadan bağlayın. Daha sonra minik bir kumaşla göğüs kısmının ortasını bağlayın. Daha sonra boyun kısmına bağlayın ve bikininin üstünü bitirin.

Alt için de yine uzun bir şerit olan kumaşı bir yanı ince bir yanı kalın şekilde kesin. Daha sonra iki yanlardan bağlayın. Balondan bile Barbie mayosu yapımı kolay bir şekilde yapılmaktadır. Oyuncak bebek elbisesi yapılışı balonla da yapılabilen mayolarla çeşitlenebilir.

Barbie Elbiseleri Yapılışı

Elbiseler için ihtiyacınız olan tek şey şablondur. İnternetten bulabileceğiniz şablonları A4 kağıdına çıkararak, şablon üzerinden kestiğinizde dikiş işlemi de basit bir şekilde yapılacaktır.

Bu yöntemle bluz, elbise, pantolon ve etekler yapmanız mümkün olmaktadır. İhtiyacınız olan malzemeler, kumaş, makas, şablon, tutkal ve iğne iplik olacaktır. Bazı kişiler sadece tutkal kullanıp dikiş yapmadan da elbiseler yapabilmektedir.

 Diğer Oyuncak Bebek Elbisesi Yapılışı

Oyuncak bebek elbiseleri biraz daha büyük kumaşlar gerektirir. Bu yüzden aynı yöntemlerle büyük kumaşları kullanarak çeşitli ölçülerde bebek kıyafetleri yapabilirsiniz. İnternetten bulduğunuz kıyafet şablonlarını küçülterek basit bir şekilde çıktı alabilirsiniz.

Oyuncak Bebek Ayakkabısı Yapılışı

Sadece elbiseler değil ayakkabılar da yapmanız mümkün olmaktadır. Bunun için Eva kağıdına ihtiyacınız vardır. Eva kağıdı kullanarak, bebekler için sandaletler ve ayakkabılar yapmanız mümkün olmaktadır.

Oyuncak bebek elbisesi yapılışı gibi bebek ayakkabısı da yapılabilir. Bunun için bebeğin ayak ölçüsünü alın ve buna göre eva kağıdından birkaç kat kesin. Minik kurdeleler kullanarak basit bir şekilde bağlayın.Yorum Yazın