Papatyalı Bebek Battaniyesi YapılışıKonu İçeriği

Kolay papatyalı bebek battaniyesi yapılışı

Örgü yapmayı seven, el işleriyle uğraşan bayanlar için küçük bebeklerine yapacakları battaniyelerle bebeklerini soğuktan koruyabilecekler hem de anılarının arasına bir yenisini daha eklemiş olacaklar. Güzel olduğu kadar, sevimli papatyalı bebek battaniyesi modelleri ve yapılışlarını en kolay ve en şirin haliyle sizlere sunacağız. Bebeklerinizin battaniye ihtiyacının yanı sıra evlerimizin de ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduk. Günlük ve misafirlere özel sunulmaya uygun örgü battaniye modellerini sizler için araştırdık. Görselleri ile birlikte anlatacağımız papatyalı bebek battaniyesi örnekleri yapmayı sizlerde deneyebilirsiniz. Sizlerin ellerinizden çıkacak olan örneklerin çok daha eşsiz ve harika görünümde olacağından eminiz.

2017 papatyalı bebek battaniyesi örnekleri

Bebeklerimizi hem sıcak tutacak, hem de kullandığınızda bebeklerinizin gülüşleriyle daha sevimli hale gelecek olan el emeğinizle sağlıklı battaniyeler tasarlayabilir bebekleriniz de güvenle kullanabilirsiniz. Farklı renk ve desenler de yapacak olduğunuz papatya desenli battaniye örneği için kendi zevkinizi ön planda tutarak, istediğiniz tarzlarda oluşturabilirsiniz. Resimlerde de görebileceğiniz gibi papatya desenli battaniye yapımı hem tığ ile hem de şişle yapılabilir. Ayrıca kırkyama battaniye modellerinin içine de kolayca uygulanabilen papatya motifi çok şık ve sıra dışı görünümü elde etmemizi kolaylaştırmaktadır.


Papatyalı bebek battaniyesi örneği ve yapılışı

Öncelikle nasıl bir tarz oluşturmak istediğinizi kafanızda tasarlayın. Sonra tercih ettiğiniz renk ve desenleri papatya desenleri için renkli ip ve uygun şiş veya tığ gibi materyallerinizi hazırlayın. Düz örgü tekniği kullanacağımız bu model de 250 ilmek yapmakla başlayacağız. İstediğiniz boyuta getirmiş olduğunuz papatyalı bebek battaniyesi 2017 modeli tamamlıyoruz. Daha sonra oluşturduğumuz battaniyenin kenarlarını elimizdeki tığ ile birlikte örüyoruz. Papatyalarımızı yapmak için ise sarı ipimizi alıyoruz öncelikle dört zincir çekiyoruz küçük kaydırmalarla halka oluşturuyoruz. İstediğiniz boyuta geldiğinde sarı ipi bırakıp beyaz ipe geçiyoruz. Herhangi bir halkaya ipi sabitliyoruz. Dört zincir çekiyoruz. Sabitlediğimiz yaprağın içine batırıyoruz. Aynı işlemi yaprak oluşana kadar tekrarlıyoruz. Oluşturmuş olduğumuz papatyada sekiz adet yaprak oluşmuş olacak. Oluşturduğunuz papatyaların kenarlarını renkli iplerle birlikte kare şekline getirebilir isterseniz de bu haliyle bırakabilirsiniz. Kare şekline getirmek istiyorsanız eğer farklı renkteki iplerle üst üste kare şekilleri yaparak örgüye devam edebilirsiniz. Papatyalı bebek battaniyesi yapılışı sizlere sunduğumuz yöntemle çok daha pratik olacaktır. Eğer örgü yapmayı seviyor ve örgü işlerinden anlıyorsanız sizler de diğer görsellerimize bakıp kendi fikirlerinizi de ekleyerek yeni battaniyeler oluşturabilirsiniz.

Yorum Yazın