Parıltılı Bez Çanta YapımıKonu İçeriği

Parıltılı bez çanta nasıl yapılır?

Hayatımızın her anında çantalar yanımızda olmuştur. Pazara giderken, markete giderken ya da annelerimiz günlere giderken yanlarında götürdüğü el işlerini taşımalarında en büyük yardımcılarıdır. Plastik poşet çantalar hem sağlığa zararlı hemde doğa da uzun yıllar boyunca kaybolmamaktadır.

Hem geleceğinizi korumak hemde yeni nesillere sağlıklı bir dünya bırakmak için poşet çanta kullanmak yerine kumaş çanta ya da bez çanta kullanmaya başlayın.Kumaş çantalar farklı renklerde ve farklı modellerde olabilmektedir. İsterseniz de desensiz ve sade bez çantaları boya, kumaş parçaları, kurdele ve çiçekler ile süsleyerek kendi tasarım  harikası çantanızı yapabilirsiniz.

Parıltılı bez çanta yapımı malzemeleri

bez çanta yapımı malzemeleri


  • Bez Çanta
  • Bant
  • Makas
  • Tutkal
  • Altın Rengi Sim
  • Fırça
  • Yıldız Deseni
  • Karton Parçası

Parıltılı bez çanta yapımı

01. Yıldız baskısı kesin

yıldız desenli bez çanta yapımı

Yazıdan kolayca çıktı alabileceğiniz yıldız desenini makas yardımı ile kesin. Yıldız deseni yerine farklı bir desende çıktı alabilirsiniz. Kalp ve ay gibi geometrik şekiller kullanabileceğiniz gibi ayrıca bunu yanında Ayıcık hatta çizgi film karakterlerinin bile çıktısını alabilirsiniz.

02. Deseni bez çantanın üzerine koyun

bez çanta

Deseni bez çantanın üzerinde istediğiniz şekilde konumlandırın. Bu aşamada karton parçasını bez çantanın iç kısmına koyun.

03. Desenin etrafını bantla kaplayın

desenli bez çantayıldız desenli bez çanta

Sadece yıldız deseninin boyanması için yıldız deseninin etrafını bantla kaplayın.

04. Bez parçasına tutkal sürün

kumaş çanta nasıl yapılır

Bantla kapladığınız bez parçasının iç kısmını tutkalla tamamen kaplayın. İsterseniz tutkalın içine bir miktarda altın sarısı boya ilave ederek daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

05. Sim ekleyin

sim bez çanta

Tutkal sürdüğünüz tüm yüzeye altın sarısı renkte sim ekleyin. Simi bol miktarda kullanın. Tüm yüzeyinin kaplandığından emin olun.

06. Bantlardan kurtulun

bez çanta nasıl yapıılır

Bez çantaya yapıştırdığınız bantları çıkartın.

07. Kullanmaya hazır

bez çanta yapımı

Parıltılı ve ışıltılı bez çanta isteyenlere çok şık hobi projesi

Yorum Yazın