Peçete Yüzüğü Yapımı – Peçete Halkası YapımıKonu İçeriği

Peçete Yüzüğü Yapımı – Peçete Halkası Yapımı

Peçete yüzüğü yapımı veya peçete halkası yapımı ile ilgileniyorsanız bu yazı tam size göre. Evinizde vereceğiniz yemek daveti için birçok ayrıntıyı planlıyor olabilirsiniz. Yakın akrabalarınız veya arkadaşlarınıza küçük dokunuşlarla onların kendilerini çok özel olduklarını düşünmelerini sağlayabilirsiniz. Hatta bu peçete halkası yapımını öğrenerek birçok arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Ayrıca hedefinizi biraz daha büyüterek yapmış olduğunuz bu peçete halkalarını satabilirsiniz. Peçete yüzüğü nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.Peçete yüzüğü yapımı

Biz de bunun için size herkesin kendi evinde kolaylıkla yapabileceği peçete yüzüğü yapımı, peçete halkası yapımı işleminin nasıl olduğunu sizlerle paylaşıyoruz. Tasarımınızı çeşitli kokulu taşlar, doğal çiçekler, farklı renklerdeki kurdelalar gibi birçok malzeme ile süsleyebilirsiniz. Bütün bunları yaparken gerekli olan şeyler yaratıcı fikirler ve basit malzemeler. Peki, şimdi gerekli olan malzemelerin neler olduğunu sizlerle paylaşıyoruz.

peçete halkası nasıl yapılır


Gerekli malzemeler:

  • Çiçek teli (nce veya kalın olabilir)
  • Bant
  • Makas
  • Farklı renklerde yapay veya doğal çiçekler
  • Farklı kumaşlarda kurdela
  • Peçete

Çiçekli peçete yüzüğü

Peçete Yüzüğü Yapımı – Peçete Halkası Yapımı

Sizde bulunan çiçek telini peçetinize yuvarlak bir şekilde sararak hangi büyüklükte halka yapmak istediğinizi belirleyin. Doğal veya yapay çiçeğinizi halkanın etrafına sarın. Teli çiçeklerin alt kısmından geçirebilir veya bant yardımı ile (çiçek bandı da kullanabilirsiniz) çiçek telinize sabitleyebilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz halka şeklindeki minik buketi kurdela ile sarabilirsiniz. Eğer çiçek tercihinizi doğal çiçeklerden yana kullandıysanız çiçeklerin solmaması için yemeğe başlayıncaya kadar buzdolabında saklayabilirsiniz.

Peçete yüzüğü tuvalet kağıdı rulosu

Alternatif Peçete Halkası Yapımı 1

Farklı ve özgün bir tasarımı olsun istiyorsanız tuvalet kağıdı rulosunu da 2 cm kalınlığında kesin. Kestiğiniz parçanın etrafını çiçek kurdelası ile sararak bağlayın. Daha önceden hazırladığınız badem kabukları, deniz taşları gibi küçük malzemeleri silikon tabancası yardımı ile halkaya yapıştırın. Halkanın üzerine küçük yapay çiçekler yapıştırarak da kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz halkayı kumaş peçetenizin içinden geçirerek çok şık bir görünüme sahip olacaksınız.

pecete-halkasi-yapimi malzemeler

Alternatif Peçete Halkası Yapımı 2

Tuvalet rulosu yerine daha önce kullanmış olduğunuz boş ip makaralarını da kullanabilirsiniz. Boş makaranızın etrafını çeşitli renklerdeki yün iplerle sarabilirsiniz. Küçük bir kumaş üzerine parlak boncukları yapıştırarak, bu kumaş parçasını iple sarmış olduğunuz halkanın etrafına sarın. Böylece çok şık bir görünüme sahip peçete halkaları elde etmiş olacaksınız.

Bir önceki yazımızda, En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirlerini sizlerle paylaşmıştık.

Yorum Yazın