Pet Şişe İle Fermuarlı Kalemlik YapımıKonu İçeriği

Pet şişe ile fermuarlı kalemlik nasıl yapılır?

Yine bir geri dönüşüm projesiyle karşınızdayım:) ben bu geri dönüşüm olayını seviyorum eminim sizinde hoşunuza gidiyordur “çöpe atacağıma kullanılacak bir şey yapıyorum” olayını. Böylece çevreye de daha az zarar veriyormuşuz gibi. Tabi ki bu işin birde maddi güzelliği var. İçtiğiniz su, meşrubat vb. kutusu ile yapılacak bir kullanım eşyası.

Yapacak olduğumuz pet şişeden fermuarlı kalemliği sadece kalemlik olarak kullanacaksınız diye bir şart yok tabi ki. Makyaj malzemeleriniz için yada seyahat ederken de kullanabilirsiniz. En avantajlı kısmı da sert bir materyal olduğu için içerisine koyacağınız ürüne zarar gelmeden taşıyabilirsiniz. Dilerseniz yapımına başlayabiliriz.

Kullanılacak malzemeler:

  • Pet şişe, Makas, Sıcak silikon, Fermuar.

Kalemlik yapımı ve aşamaları

Kullanacağımız pet şişenizi temizleyip kesiniz. İkinci bir pet şişe kullanmanız daha doğru olur bir bütün pet şişenin ağız kısmını kesip ikinci pet şişenin dip kısmını kullanarak ağız kısmının daralma sorununu giderebilirsiniz. Kestiğiniz iki parçanın ölçü olarak birbirine uyumlu olması gerekir. Tüm bunları yaptıktan sonra kesik uçlara karşılıklı gelecek şekilde fermuarınızı silikon ile yapıştırınız.


pet şişeden fermuarlı kalemlik yapımı 2

Bu kadar:) evet yanlış anlamadınız kutunuz hazır.

pet şişeden fermuarlı kalemlik yapımı

Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz ama kullanacağınız pet şişeyi seçerken özen göstermelisiniz kesimde ve fermuar yapıştırmada hatalar olmamalı. Şimdiden kolay gelsin.

pet şişeden fermuarlı kalemlik yapımı 1

Pet şişe ile ürün yapımı dikkatinizi çekiyorsa Pet Şişe İle Takı Standı Yapımı konusuna göz atmanızı öneririm.

Yorum Yazın