Pet Şişe İle Takı Standı YapımıKonu İçeriği

Pet şişe ile takı standı nasıl yapılır?

Günlük hayatta yaşamımızı kolaylaştıran pratik ve küçük ev eşyalarımız vardır. Takı standı da bunlardan biri. Takılar küçük ve zarar görebilecek kadar zarif boyutluları olan kullanım eşyalarıdır. Düşünsenize acilen dışarı çıkmanız gerekli ama o gün giydiğiniz tişörtünüzü tamamlayacak olan kolye diğer kolyelerin zincirleriyle karışmış bir şekilde ve bu karmaşayı çözebilecek hiç zamanınız yok. İşte bunun gibi çok basit ama hayatı kolaylaştıran ve güzelleştiren nüansları çok severim.

Tam da ihtiyacımız olan kullanışlı ve pet şişelerden geri dönüşüm ürünü olan bu standı kendimiz yapabilecek olmak daha da güzel. Artık takılarımız karışmayacak kaybolmayacak ve zarar görmeyecek. Standın katlı bir yapıda olması yer tasarrufu da sağlıyor bizlere. Görünümü de oldukça şık olan bu standı hazırlamaya başlayabiliriz.

Kullanılacak araç ve gereçler; Pet şişenin sadece altını kullanacağımız için 3, 5 katlı olarak isteğinize bağlı şekilde pet şişe bulundurun. Önerim üzerindeki ağırlığı tartabilmesi için 5 kattan fazla olmaması daha sağlıklı olur. Standın iskeletinde kullanabilmek için somunla sıkıştırılabilen metal çubuklar edinmeniz gerek. Bu tarz ürünleri takı malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Pet şişeyi kesmek için makas.


Pet şişe ile takı standı yapımı ve aşamaları

Pet şişeleri en altından tabanını kesip çıkarıyoruz. Tüm pet şişelere aynı işlemi uyguluyoruz.

pet şişeden takılık

Kestiğimiz pet şişe tabanlarını ortalarından deliyoruz.

pet şişeden takılık2

Pet şişe parçalarını ortalarından metal parçalarla birleştirip kat kat olacak şekilde standımızı elde ediyoruz.

pet şişeden takı standı3

Standımız kullanıma hazır. Sağlıklı bir kullanım ve olası kazaları önlemek için pet şişe kenarlarını yakabilirsiniz. Seçtiğiniz pet şişe rengi standın rengi olacağı için tercihinizi bunu göz önünde bulundurarak yapın. Çöpe atılacak konumda olan bu tarz ürünleri geri dönüşüm ile değerlendirmek güzel olduğu gibi yüksek ücretler ödemeden aynını evde yapabiliyor olmak daha güzel.

Daha önce sizlerle bir başka geri dönüşüm ürünü olan Kağıt Rulo İle Duvar Süsü Yapımını paylaşmıştık. Geri dönüşüm sizinde ilgi alanınız ise göz atmak isteyeceğiniz bir ürün alternatifi. Şimdiden güle güle kullanın.

Yorum Yazın