Pet Şişeden Neler Yapılır?Konu İçeriği

Pet Şişeden Neler Yapılır

Farklı farklı hobileri bulunan pek çok kişi, en yeni modeller oluşturarak, vakitlerini değerlendirmek istemektedir. Elbette ki bunlar arasında yer alan pet şişeden neler yapılır konusu oldukça geniş kapsamlı olarak işlenebilmektedir. Sonuç olarak, pet şişe plastiği kullanılarak, birbirinden farklı ürün modeli ortaya çıkarabilmek mümkündür. Bu yazımızda, sizlere bu konu hakkında kısaca bilgiler vermeye çalışacağız.

Neler Yapabilirsiniz?

Eğer ki, pet şişe ile neler yapabilirim diye soruyorsanız, sizlere şu maddelerden bahsedebiliriz.

  • Sepet yapımı
  • Çiçek saksısı
  • Abajur
  • Kalemlik
  • Diş fırçalığı
  • Gece lambası
  • Kumbara
  • Sabunluk
  • Telefon sarj aparatı
  • Plastik süpürge


Gördüğünüz gibi çeşitleri sıralamak bu şekilde mümkündür. Hatta biraz daha yaratıcı olursanız, bunların yanı sıra daha pek çok farklı ürün ortaya çıkarabilmeniz oldukça kolay olacaktır. Kısaca, bazı modellerin yapılışı hakkında da bilgiler vererek, sizlere yardımcı olalım.

Sepet Nasıl Yapılır?

İlk olarak, pet şişeden sepet nasıl yapılır sorularınızı yanıtlandıralım. Bu durumda, 5 kg ya da daha büyük bir şişe tercih edebilirsiniz. Yükseklik ayarına göre ortadan keserek, kapaksız kısmı kullanabilirsiniz. Eğer ki, örgü ile birlikte şekillendirmek istiyorsanız, plastik şişe üzerine bir kılıf örebilirsiniz. Yine şişeden bir parça keserek, kulp kısmını da, yapıştırıcı ya da delik delerek bağlama şekli ile uygulayabilirsiniz.

Kalemlik

İki adet, 2,5 LT pet şişenin, alt kısımlarını kullanarak, yükseklik ayarlanarak parçalar kesmeniz yeterli olacaktır. Bu parçaların kesildiği bölgelere ise fermuar dikilerek, iki parça bağlantısı sağlanabilir. Daha sonra, şekillendirmek için, boyalar ya da çiçek motiflerini üzerine uygulayabilirsiniz.

Telefon Şarj Aparatı

Aslında şöyle bir baktığımızda en faydalı olanlardan birisi olmaktadır. Sarj kablolarınız kısa olması durumunda, priz yanında koyacak yeriniz bulunmuyorsa, sarj adaptörüne takılacak şekilde pet şişeye bir delik açmanız yeterli olacaktır. Daha sonra, kapak kısmı şişeden ayrılarak, bir askılık gibi kesilerek şekillendirilmelidir. Yine yukarıda ki gibi istediğiniz şekilde şekillendirerek, süsleyebilirsiniz. Telefonunuzu ise şarja takarak, bu sepeti de sarj cihazlarınıza tutturabilir, telefonlarınızı içerisinde konumlandırabilirsiniz.

Lamba Süsleri

Şişelerin alt kısımlarında yer alan şekilli kısmı aynı şekle uygun şekilde keserek, kullanılan lambalara, ipler yardımı ile asabilirsiniz. Tabi ki keskin yüzeyler pürüzsüz bir hale getirilmeli.

Etiket:,

Yorum Yazın